سبک نو

معرفی برنامه برای حذف عکس های تکراری

editor1
۱۲ بهمن ۱۳۹۵
407 views
صفر نظر
 • b4d5b0d6-f475-4699-8329-bc522b8b22f7
  معرفی برنامه Duplicate Photos Fixer Pro برای حذف عکس های تکراری

  اگر به گوشی کاربران شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام در یک سو، و افرادی که عاشق عکاسی هستند و روزانه ده‌ها عکس مختلف را توسط دوربین یا وب‌سایت‌های عکاسی ذخیره می‌کنند نگاهی بیاندازید صدها یا حتی هزاران عکس مختلف در گوشی پیدا خواهید کرد. عملیات مرتب‌سازی و دسته‌بندی عکس‌ها در صورت کم بودن تعداد ممکن است امری ساده باشد، اما با رسیدن تعداد آن‌ها به بیش از ۳۰۰ عکس، تشخیص موارد تکراری غیرممکن و دسته‌بندی آن‌ها نیز بسیار دشوار خواهد شد. از سویی دیگر معمولا منبع تصاویر پیج‌های اینستاگرام و کانال‌های تلگرامی مشابه است و احتمال آنکه یک عکس را از چند پیج و کانال مختلف ذخیره کنید بسیار زیاد است. این عکس‌های تکراری علاوه بر آنکه نظم گالری شما را بر هم خواهند زد، باعث پر شدن فضای گوشی نیز خواهند شد؛ به طوری که هرچه تعداد عکس‌های ذخیره شده بالاتر باشد، عکس‌های تکراری و در نتیجه حجم اشغالی نیز بیشتر خواهد بود. Duplicate Photos Fixer Pro اپلیکیشنی بسیار کاربردی برای حل این مشکل به صورت خودکار است که در ابتدا به صورت پولی منتشر شده بود؛ اما در ادامه، انتشار آن به صورت رایگان تغییر یافت.

  8a15d9e7-f0b5-4b9e-be66-99a050c50cd8

  Duplicate Photos Fixer Pro برای جستجو و اسکن عکس‌های شما سه مسیر پیشنهادی را برای انتخاب به شما نشان خواهد داد. شما در این برنامه می‌توانید تنها به اسکن عکس‌های موجود در پوشه‌ی دوربین بپردازید. اگر تصاویر شما در پوشه‌ی دیگری وجود دارد نیز می‌توانید توسط حالت دوم، با آدرس‌دهی به پوشه‌ی مورد نظر، تصاویر موجود در آن را اسکن کنید. اما اگر قصد اسکن کلی گوشه و پیدا کردن عکس‌های تکراری در تمام حافظه را دارید، باید از حالت سوم یعنی Full Scan استفاده کنید. نتایج به دست آمده نیز به صورت کاملا گویا و منظم در اختیار شما قرار خواهند گرفت؛ به طوری که به ازای هر عکسی که فایل تکراری آن پیدا می‌شود یک گروه ساخته می‌شود تا در انتها بتوانید عکس‌هایی که بیش از یک بار در گوشی وجود دارند را مشاهده کنید و سپس با انتخاب موارد دلخواه، به حذف آن‌ها بپردازید. خوشبختانه Duplicate Photos Fixer Pro از هر دو حافظه‌ی داخلی و خارجی پشتیبانی می‌کند و از همین رو می‌توانید با اسکن حافظه‌ی خارجی، مموری‌کارت خود را نیز از عکس‌های تکراری پاکسازی کنید. اگر بیش از ۳۰۰ عکس در گوشی خود دارید پیشنهاد می‌کنیم حتما یک بار با این برنامه گوشی خود را اسکن کنید؛ چرا که احتمال وجود عکس‌های تکراری در این تعداد و بیشتر، بسیار بالا خواهد بود.

  Duplicate Photos Fixer Pro با حجم ۶.۷ مگابایت منتشر شده است و برای اجرا به نسخه‌ی ۴ یا بالاتر اندروید نیاز دارد. این برنامه همان‌طور که گفته شد در ابتدا در دو نسخه‌ی پولی و رایگان منتشر شده بود که با رایگان شدن کلی آن، می‌توانید از طریق لینک‌های زیر نسخه‌ی PRO را به صورت رایگان دانلود کنید. البته نسخه‌ی پولی این اپلیکیشن در اپ استور اپل نیز موجود است.

 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر