سبک نو

طرز تهیه پیتزا رولی…

editor2
۲۲ اسفند ۱۳۹۵
502 views
صفر نظر
 • tvzipjs7spqh18pd1xv5


  طرز تهیه پیتزا رولی:

  پیتزا رولی بسیار آسان و البته خوشمزه است. شما میتوانید به جای ژامبون از تکه های گوشت، سوسیس یا حتی مرغ آبپز استفاده کنید.

  ۲ چانه  خمیر  آماده نان فانتزی
  ۱۰۰  گرم  ژامبون
  ۳۵۰ گرم  پنیر رشته ای
  ۳ الی  ۴ ساقه آویشن تازه
  ۱ عدد  زرده تخم مرغ
  آرد  به مقدار لازم


  طرز تهیه:

  از خمیر نان فانتزیچانه هایی به اندازه گردو جدا کرده کف دست گرد کرده سپس روی میز آرد پاشیده خمیر را بوسیله انگشتانتان با غلتاندن خمیر به جلو و عقب به رولی بلند تبدیل کنید. روی رول باریک بوسیله انگشتتان فشار وارد کنید تا پهن شود. بوسیله وردنه خمیر را بیشتر بازکنید. مراقب باشید سوراخ نشود. ورق های باریک ژامبون را برش زده روی خمیر بچینید. روی ژامبون پنیر رشته ای قرار دهید. و برگ های آویشن را روی پنیر بپاشید. www.sabkeno.com
  کمی نمک و فلفل سیاه افزوده خمیر را رول کنید یعنی گوشه خمیر را به آرامی کمی بلند کرده حول محور خودش بپیچید. تا تبدیل به دایره ای پهن شود همانند تصویر. همه خمیر ها را به این شکل آماده کنید. اگر به نظرتان پیتزا رول کوچک است میتوانید به جای چند عدد پیتزا رول یکی بزرگ درست کنید. به این شکل که بعد از پیچیدن اولین نوار باریک ژامبون و خمیر، نوار دوم را دور اولی بپیچید الی آخر، زرده تخم مرغ را با یک قاشق غذاخوری روغن مایع مخلوط کرده بوسیله فرچه مخصوص روی پیتزا را زرده بمالید. پیتزا رولی را در فر از قبل گرم شده با درجه حرارت ۱۸۰ قرار دهید تا کاملا بپزد.
  نوش جان


  www.sabkeno.com

  برچسب ها : , ,
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر