سبک نو

نماینده پارلمان عراق: آمریکا در آزادی موصل کارشکنی می کند/ بغداد سکوت را بشکند

admin
۲۹ فروردین ۱۳۹۶
60 views
صفر نظر
 • به گزارش ایرنا، العوادی روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای آمریکایی با طولانی کردن جنگ علیه گروه تروریستی داعش در عراق، در آزادسازی شهر موصل کارشکنی می کنند.
  وی از دولت عراق خواست است از سکوت در برابر آنچه ‘تجاوزهای آمریکایی ها’ یاد کرده، خودداری کند و گفته است که باید دولت عراق سکوت را در برابر تجاوزهای آمریکای ها بشکند، زیرا به اندازه کافی مردم عراق از تجاوزهای آمریکایی ها ضرر دیده اند.
  وی اضافه کرد که نیروهای آمریکایی گاهی با هدف قراردادن نیروهای ارتش و گاه نیروهای بسیج مردمی الحشد الشعبی و گاه هم با پرتاب کمک ها به گروه تروریستی داعش درصدد طولانی کردن جنگ با این گروه تروریستی درعراق هستند.
  عضو فراکسیون دولت قانون در پارلمان عراق گفته است که برای مردم عراق مساله کمک های آمریکایی ها به گروه تروریستی داعش در غرب تلعفر چیز تازه ای نیست و باور قطعی این است که داعش ساخته دست امریکا است و خود دولتمردان آمریکایی بیش از یک بار به این مساله اعتراف کرده اند.
  العوادی افزود که این گونه حوادث چیز جدیدی نیست، زیرا در دوره باراک اوباما این اتفاقات رخ داده است و در دوره دونالد ترامپ نیز همین وضعیت ادامه دارد و ترامب با همه هیاهویی که پیرامون مبارزه با تروریسم در طول تبلیغات انتخاباتی اش به راه انداخته بود، نشان داد که به دنبال نابودی تروریسم نیست.
  این نماینده پارلمان عراق، سیاست های آمریکایی را راهبردی و بلندمدت خواند که به دست گروه های ذی نفوذ (لابی ها) ترسیم می شود و گفت که روسای جمهور در آمریکا بیشتر شبیه مهره ای شطرنج هستند که لابی ها با آنها بازی می کنند.
  وی از دولت عراق خواست در برابر تجاوزهای آمریکایی ها در زدن نیروهای ارتش و الحشد الشعبی و پرتاب کمک ها به گروه تروریستی داعش، موضع جدی بگیرد و گفت که سکوت بیش از این دربرابر رفتارهای آمریکایی ها در عراق جایز نیست.
  ‘جواد الطلیباوی’ سخنگوی نظامی گروه مقاومت اسلامی عصائب اهل الحق به رهبری ‘قیس الخزعلی’ نیز به تازگی اعلام کرده است که جنگنده های امریکایی در غرب تلعفر کمک های جدید برای گروه تروریستی داعش که در این شهر در محاصره نیروهای الحشد الشعبی هستند، پرتاب کرده اند.
  الطلیباوی همانند خانم العوادی، گفته است آمریکایی ها با کمک رسانی به گروه تروریستی داعش در صدد طولانی کردن جنگ علیه تروریسم در عراق هستند.
  بارها از کمک های هوایی آمریکایی ها به گروه تروریستی داعش در عراق، فیلم و عکس گرفته شده است اما آمریکایی ها همواره این اسناد موثق را تکذیب کرده اند، در مقابل دولت عراق از هرگونه اظهار نظر در این خصوص خودداری کرده است.
  لازم به یادآوری است که فیلم و عکس های گرفته شده فقط محدود به نیروهای الحشد الشعبی نیست بلکه نیروهای پلیس و دستگاه های امنیتی دیگر عراق نیز از این کمک ها فیلم و عکس های جداگانه گرفته اند.
  بعد از روی کار آمدن دونالد ترامپ، عملیات آزاد سازی موصل بطور محسوسی دچار کندی شده و برغم گذشت بیش از یکماه از رسیدن نیروهای امنیتی عراق به آخرین سنگرهای داعش در منطقه قدیمی شهر موصل در ساحل غربی، اما هنوز این منطقه آزاد نشده است.
  این منطقه که مساحت آن از ۱۲ کیلومتر تجاوز نمی کند و در آن مسجد تاریخی النوری واقع شده که
  ‘ابوبکر البغدادی’ سرکرده داعش در آنجا خلافت خود را اعلام کرد، همچنان در اختیار گروه تروریستی داعش است و گفته می شود، نیروهای امنیتی عراق بطور محسوسی عملیات پیش روی را تحت فشار آمریکایی ها، متوقف کرده اند.
  خاورم *۴*۳۵۳*۱۷۷۰*

  انتهای پیام /*

  ارتباط با سردبیر:
  newsroom@irna.ir  تماس بی واسطه با مسئولین

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر