سبک نو

زنده گیری سه حلقه مار افعی گرزه ای در منزل یک شهروند نوشهری

admin
۳۰ فروردین ۱۳۹۶
119 views
صفر نظر
 • رئیس اداره حفاظت محیط زیست نوشهر چهارشنبه شب در این باره به خبرنگار ایرنا گفت : در پی تماس یکی از شهروندان منطقه شمع ساحل مبنی بر وجود چند حلقه مار سمی در منزل مسکونی نیروهای آتش نشانی و حفاظت محیط زیست به منطقه اعزام شدند.
  کامبیز محسن سلطانی افزود : طبق گزارش مامور محیط بانی که برای زنده گیری این مارها به منزل این شهروند اعزام شده بود، این مارها در داخل ، زیر و بالای بخاری یکی از اتاق های منزل این شهروند به سر می بردند.
  وی گفت : این مار جزو مارهای سمی غیر بومی است و بیشتر در استان هایی مانند کرمانشاه ، آذربایجان و اردبیل زیست می کنند و احتمال دارد به شیوه قاچاقی یا از سوی افراد دوره گرد وارد این استان شده باشد.
  به گفته وی ، این مارها از نوع بسیار سمی و خطرناک هستند و از اینکه تاکنون به ساکنان این منزل آسیب نرسانده بودند به دلیل بوده که در خواب زمستانی به سر می برند .
  محسن سلطانی اظهار داشت : با تحقیقاتی که روی این مارها انجام گرفته است این گونه از خزندگان برای حرکت از طبیعت و گرما انرژی دریافت می کنند و غذای آن ها غالبا گونه هایی نظیر قورباغه ، مارمولک ، موش و پرندگان کوچک است .
  رئیس اداره حفاظت محیط زیست نوشهر گفت : این مارها هرکدام یک متر و ۲۸ سانتی متر تا یک متر و ۴۸ سانتی متر طول دارند که درمیان آن ها یکی نر ، دیگری ماده و یکی هم بچه مار دیده می شود.
  محسن سلطانی افزود : اکنون این مارها در ایستگاه آتش نشانی و خدمات ایمنی نوشهر نگهداری می شوند و از آنجایی که سم آن ها نیز خاصیت دارویی دارد طبق هماهنگی های به عمل آمده قرار شد فردا به موسسه رازی استان البرز انتقال داده شوند.
  خبرنگار : مهراب زکی پور کینجی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
  ۷۰۷۸ /۱۶۰۲/۱۶۵۴

  انتهای پیام /*

  ارتباط با سردبیر:
  newsroom@irna.ir  تماس بی واسطه با مسئولین

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر