سبک نو

برخورد با متخلفان تبلیغاتی بر مبنای قانون /تا کنون تخلف خاصی گزارش نشده است

admin
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
71 views
صفر نظر
 • احمد زاهدی روز یکشنبه در گفت وگو اختصاصی با خبرنگار ایرنا در مورد شور تبلیغاتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در کیش گفت: تبلیغات در انتخابات روز به روز پررنگ تر می شود و همانگونه که به ستادهای انتخاباتی اعلام شده برای برگزاری جلسه ها و گردهمایی ها باید دو روز قبل از برگزاری درخواست کتبی خود را با اعلام ساعت و مکان به بخشداری اعلام کنند.
  وی افزود: در صورت حضور سخنران در این گردهمایی ها نام و موضوع سخنرانی نیز باید اعلام شود تا با هماهنگی نیروهای امنیتی و انتظامی در راستای حفظ و امنیت و آرامش بیشتر اقدامات لازم صورت گیرد.
  بخشدار کیش با تاکید بر اینکه ستادهای انتخاباتی باید بنرها و پارچه نوشته ها تبلیغاتی را تنها در ستادهای خود نصب کنند گفت : برای تبلیغات شهری نیز تنها از مکانهای مجاز و تعیین شده استفاده شود .
  وی افزود :برای تبلیغات شهری در مکانهای مردمی و خصوصی نیز با هماهنگی می توان تنها ازپوسترهایی به اندازه ۱۰۰ در ۷۰استفاده کرد.
  زاهدی از همه هواداران و طرفداران گروهها و نامزدها خواست تا تنها برای نامزدهای خود تبلیغ و از هتک حرمت،توهین و اقدام غیر قانونی بر علیه دیگر نامزدها خودداری کنند .
  وی تصریح کرد : افراد تنها در چارچوب قانون و مقررات و تنها دیدگاه ها و نظر نامزدهای خود را تبلیغ و از ایجاد هر گونه تنش و درگیری جلوگیری کنند .
  بخشدار کیش تاکید کرد : ستادهای انتخاباتی از افرادی برای سخنرانی دعوت کنند که تنشی ایجاد نشود و اگر احساس می کنند حضور آنها مشکلی ایجاد می کند از برگزاری جلسه خودداری شود ، در صورت لازم با هماهنگی شورای تامین از سخنرانی آنها جلوگیری خواهد شد.
  وی در پاسخ سئوال ایرنا که ایا تا کنون تخلفی گزارش شده است ؟ افزود : تا کنون تخلف خاص و حادی گزارش نشده و تنها به برخی از افراد که فعالیت های تبلیغاتی غیر از موازین تعیین شده انجام داده بودند تذکر داده شده است .

  *محدودیتی برای ایجاد ستاد های انتخاباتی ریاست جمهوری نیست
  وی با بیان اینکه از اماکن دولتی و عمومی که به نحوی از بودجه دولتی استفاده می کنند نمی توان برای تبلیغات استفاده کرد اظهار کرد : تنها اماکن خصوصی با رضایت مالک مجاز به ایجاد ستادهای تبلیغاتی هستند .
  بخشدار کیش در مورد محدودیت در ایجاد ستادهای انتخاباتی به ایرنا گفت :محدودیتی برای برپایی ستادهای انتخابات ریاست جمهوری وجود ندارد و متقاضیان می توانند با درخواست کتبی از بخشداری ستادهای متعدد دایر کنند .

  *هر گونه تبلیغ برای شوراها تا پیش از تاریخ اعلام شده ممنوع است
  وی به انتخابات شورای شهر و روستا نیز اشاره کرد و در مورد برپایی ستادهای نامزدهای شوراها گفت : شوراهای شهر و روستا نیز می توانند تنها یک ستاد برادران و یک ستاد خواهران دایر کنند و عکسهای قابل استفاده تبلیغاتی نیز باید در ابعاد ۱۰۰ در ۷۰ باشد که رعایت نکردن آن خلاف مقررات قانونی است .
  زاهدی زمان آغاز تبلیغات شوراها از ۲۱ اردیبهشت ماه اعلام کرد و گفت : تا پیش از تاریخ اعلام شده هرگونه تبلیغ در فضای مجازی ،حقیقی و نشریات ممنوع است .

  * بر اساس قانون با متخلفان برخورد می شود
  وی در خصوص نحوه کنترل فضای مجازی برای انتخابات گفت : این کار توسط پلیس امنیت و فتا پیگیری می شود و خطاها به بخشداری منعکس و توسط کمیته پیشگیری از تخلفات پیگیری می شود تا بر اساس مقررات و قانون با متخلفان برخورد شود .
  بخشدار کیش از همه هواداران نامزدهای ریاست جمهوری ، شوراهای اسلامی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست تا تنها در چارچوب قانون و مقررات اقدام کنند و اخلاق را سرلوحه کار خود قرار دهند و از هتک حرمت به دیگر افراد پرهیز کنند .
  وی بر حضور حداکثری و پرشور مردم در انتخابات تاکید کرد و گفت : نگاه مردم به عملکرد هیات های اجرایی ، نظارت ، بازرسان و هواداران نامزدها هست و هر چه این افراد بیشتر و بهتر به قوانین ، مقررات و اخلاق پایبند باشند حضور حداکثری مردم در این روز سرنوشت ساز بیشتر خواهد شد.
  بخشدار کیش به فرموده امام راحل اشاره کرد و گفت : ایشان فرمودند ‘ میزان رای ملت است و هر چه ملت رای دادند همان است’ و رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند’ رای مردم حق الناس است و برای اینکه این حق به دست صاحب خود برسد همه در اجرا ، نظارت و تبلیغ باید برابر قانون حرکت کنند’.
  دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه برگزار می شود.
  ۱۶۳۰*۱۶۴۱ – خبرنگار: مریم زبان دان – انتشار دهنده: امیر برزی

  انتهای پیام /*

  ارتباط با سردبیر:
  newsroom@irna.ir  تماس بی واسطه با مسئولین

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر