سبک نو

نرخ هرکیلو پیاز ۳۰ هزارریال /با ورود پیاز اصفهان نرخ ها شکسته می شود

admin
۶ خرداد ۱۳۹۶
87 views
صفر نظر
 • «حسین مهاجران» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره گرانی نرخ پیاز افزود: طی ماه های اخیر با اتمام محصول پیاز چابهار و بوشهر، بخش عمده پیاز کشور از دزفول تامین می شد که این محصول نیز رو به پایان است.
  وی اظهارداشت: البته در برخی استان هایی که قبلا پیاز کشت می کردند امسال پیاز کشت نشد که این نیز در افزایش نرخ پیاز بازار تهران تاثیر داشته است.
  وی تصریح کرد: طی هشت تا ۱۰ روز آینده با ورود پیاز اصفهان نرخ این محصول کاهش می یابد.
  به گفته وی، هفته گذشته نیز نرخ هرکیلوگرم پیاز به ۲۵ هزارریال رسیده بود.
  رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی نرخ مابقی میوه و سبزی و صیفی را نسبت به هفته های گذشته ثابت عنوان کرد و افزود: امروز هرکیلوگرم گوجه سبز بین پنج هزارتا ۱۲۰ هزارریال، توت فرنگی بین ۴۰ تا ۱۳۰ هزارریال، زردآلو بین ۴۰ تا ۱۲۰ هزارریال، کیوی بین ۳۵ تا ۵۵ هزارریال، سیب زرد بین ۵۰ تا ۶۰ هزارریال، سیب قرمز بین ۲۵ تا ۳۵ هزارریال، موز بین ۴۲ تا ۴۵هزارریال و لیموترش سنگی داخلی ۱۳۰ هزارریال و لیموترش وارداتی را ۱۵۰ هزارریال است.
  وی قیمت هندوانه را با توجه به مصرف بالا مناسب دانست و اظهارداشت: اکنون قیمت هرکیلوگرم هندوانه بین چهار تا ۱۰ هزارریال، طالبی بین ۱۵ تا ۳۰ هزارریال، ملون ۱۰ تا ۲۰ هزارریال عرضه می شود.
  وی ادامه داد: همچنین قیمت هرکیلوگرم خیار رسمی بین ۱۵ تا ۳۰ هزارریال، خیار گلخانه ای بین ۱۰ تا ۲۰ هزارریال، گوجه فرنگی بین ۱۵ تا ۲۵ هزارریال، سیب زمینی بین ۱۲ تا ۱۸ هزارریال، سبزی خوردن بین ۱۵ تا ۲۰ هزارریال و انواع سبزی بین ۱۰ تا ۱۵ هزارریال به فروش می رسد.
  به گزارش ایرنا، امسال تولید بیش از ۱۱۷ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در کشور تولید شد که ۱۶ میلیون تن آن را محصولات باغی تشکیل می دهد.
  براساس سیاست وزارت جهادکشاورزی برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی، واردات انواع میوه به جز موز، آناناس، انبه و نارگیل ممنوع است.
  برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
  IRNAeco@
  https://t.me/irnaeco
  اقتصام*۹۱۸۶*۱۵۷۹* خبرنگار: هما همت خواه*انتشار: مرضیه فاتحی

  انتهای پیام /*

  ارتباط با سردبیر:
  newsroom@irna.ir  تماس بی واسطه با مسئولین

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر