سبک نو

آزادی موصل ناقوس مرگ نقشه‌ های تجزیه‌ طلبانه آمریکا را به صدا در آورد

admin
۲۰ تیر ۱۳۹۶
33 views
صفر نظر
 • به گزارش ایرنا از اعلام عصر سه شنبه مرکز ارتباطات و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، سردار سرتیپ پاسدار «سید مسعود جزایری» با اشاره به آزادسازی شهر موصل از لوث وجود گروه تروریستی داعش تاکید کرد: مردم منطقه با هرگونه تجاوزگری مقابله و دشمن را در هر اندازه‌ای که باشد سرکوب خواهند کرد.
  وی افزود: اتفاقی که در بیرون راندن سربازان اجاره‌ای آمریکا و ارتجاع منطقه از عراق رخ داد، در سوریه و یمن و سایر کشورهای مورد هجوم نیز تکرار خواهد شد.
  سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در ادامه اظهار داشت: تروریسم خشن منطقه چیزی جدای از جنگ نیابتی آمریکا نیست و از این رو شکست تروریست‌ها از بخش‌های عمده عراق و به خصوص موصل حاکی از شکست آمریکا در منطقه به حساب می‌آید و این یعنی پیروزی مقاومت.
  سردار جزایری در پایان با تبریک پیروزی ارتش و نیروهای مردمی عراق بر داعش و سایر گروه‌های تروریستی در موصل، این موفقیت را سرآغاز پیروزی‌های بزرگ‌تر و حرکت در جهت حفظ تمامیت این کشور بزرگ دانست.
  حیدر العبادی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق شامگاه دوشنبه آزادی کامل موصل را اعلام کرد.
  به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های عراقی، حیدر العبادی با حضور در بخش قدیمی شهر موصل که شماری از فرماندهان امنیتی نیز حضور داشتند، آزادی کامل موصل را به طور رسمی اعلام کرد.
  نخست وزیر عراق این پیروزی بزرگ را همچنین به مردم این کشور تبریک گفت.
  گروه تکفیری تروریستی داعش دهم ژوئن ۲۰۱۴ شهر موصل مرکز استان نینوا را به اشغال خود در آورد و متعاقب آن بخش های وسیعی از پنج استان دیگر عراق را نیز در کنترل خود گرفت.
  عملیات آزادسازی موصل از هشت ماه قبل (۱۷ اکتبر ۲۰۱۶) آغاز شده است.
  تروریست های تکفیری داعش که از سوی غرب و برخی کشورهای منطقه حمایت می شوند در طول سال های اخیر عراق و سوریه را در معرض تجاوز و اشغالگری قرار داده اند.
  عراقی ها در ماه های اخیر توانستند بخش های وسیعی از کشور خود را که در اشغال تروریست ها بود، بازپس گیرند.
  نیروهای عراقی در ۳۷ ماه گذشته گروه تروریستی داعش را که تا دروازه های بغداد نیز رسیده بود، در همه استان ها و از جمله نینوا شکست داده اند و تنها سه شهر تلعفر در غرب موصل، الحویجه در جنوب کرکوک و القائم در غرب استان الانبار هنوز در اختیار داعش است.
  اجتمام(۱)** ۷۰۲۹ **۱۵۶۹** تنظیم: فرهاد شرف پور **انتشار: علی حبیبی
  برای آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
  @irnaej
  https://t.me/irnaej

  انتهای پیام /*

  ارتباط با سردبیر:
  newsroom@irna.ir



  تماس بی واسطه با مسئولین

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر