سبک نو

سمی که از طلا هم گرانتر است!

editor3
۲۷ تیر ۱۳۹۶
244 views
صفر نظر

 • سم ، سم مار

  هر گرم سم مار گرانتر از هر گرم طلا در بازارهای جهانی قیمت گذاری می شود که یکی از پر سود ترین تجارت ها معرفی شده است.
  سمی گرانتر از طلا

  مار یکی از مفیدترین حیوانات این کره خاکی برای تولید انواع دارو ها و سرم ها و واکسن هاست و جالب اینکه این دارو ها از بزاق دهان یا همان زهر مارهایی تهیه می شوند تا جایی که هر گرم سم مار گرانتر از هر گرم طلای بازار جهانی قیمت گذاری شده است.سم

  به گفته عضو هیئت علمی دانشگاه تهران علاوه بر استفاده از سم مارها برای تهیه داروها و پزشکی، یک تجارت پُرسود بین المللی نیز وجود دارد زیرا هر گرم سم مار گرانتر از هر گرم طلا در بازارهای جهانی قیمت گذاری می شود.

  محمد کابلی درباره اهمیت و ارزش سم مارها در حوزه داروها و پزشکی اظهار داشت:در کشور ما تهیه سم مار غالباً از جمعیت مارها در طبیعت صورت می پذیرد، و مسلماً فشار زیادی به طبعیت وارد می شود، و به سمت سراشیبی انقراض گونه های مارها پیش خواهیم رفت.

  وی ادامه داد:البته اقدام خوبی که سازمان محیط زیست در حال پیگیری است تلاش برای الگوی برداری و تکثیر مارها است، زیرا در برخی کشورها همچون فرانسه، برزیل و چین؛ انواع مارهای جهان را در اسارت پرورش می دهند، و طی هر ۳۰ تا ۴۵ روز از آنها سم گیری صورت می پذیرد.

  عضو هیئت علمی دانشگاه تهران تصریح کرد:بنابراین علاوه بر استفاده از سم مارها در تهیه داروها و پزشکی، یک تجارت پُرسود بین المللی نیز توسط این کشورها انجام می شود، زیرا هر گرم سم مار گرانتر از هر گرم طلا در بازارهای جهانی قیمت گذاری می شود.

  کابلی خاطرنشان کرد:بنابراین جای تاسف دارد که کشورمان با توجه به پتانسیل مارهای طبیعی که دارد از این تجارت پُرسود بین المللی بی بهره است.

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر