سبک نو

رشته ریاضی، فیزیک از لیست رشته های مدارس تیزهوشان خلخال حذف شد

admin
۴ مرداد ۱۳۹۶
67 views
صفر نظر
 • به گزارش ایرنا ، سخاوت بیرامی روز چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش خلخال افزود: در سال گذشته نیز به علت عدم استقبال دانش آموزان از رشته ریاضی ، فیزیک این رشته تحصیلی در مدارس تیزهوشان خلخال به حد نصاب نرسیده و تشکیل نشد و دانش اموزان راه یافته به این مدارس در کلاس های ریاضی مدارس نمونه دولتی و یا مدارس عادی جذب شدند.
  وی بیان کرد: در حالی که تعداد دانش آموزان مدارس تیزهوشان مقطع دوم متوسطه خلخال در سال تحصیلی گذشته ۲۴ نفر در رشته علوم تجربی بود این تعداد بدلیل تشکیل نشدن کلاس رشته ریاضی در این مدارس به ۳۲ نفر در سال تحصیلی جدید افزایش یافته و امسال هیچ کلاسی در رشته ریاضی ، فیزیک در مدارس تیزهوشان و یا نمونه دولتی این شهرستان تشکیل نمی شود.
  بیرامی اظهار کرد: رغبت بیشتر دانش آموزان به ادامه تحصیل در رشته علوم تجربی و محدود بودن مدارس و کلاس های رشته علوم انسانی آموزش و پرورش خلخال را با چالش مواجه کرده است و بسیاری از دانش آموزانی که راغب به ادامه تحصیل در رشته ریاضی نبوده و امتیاز آنها نیز در آزمون هدایت تحصیلی به حد نصاب حضور در کلاس های علوم تجربی نمی رسد به ناچار باید جذب هنرستان های فنی و حرفه ای و کار و دانش شوند.
  فرماندار خلخال نیز در این جلسه گفت: اعتبارات عمرانی آموزشی استانی این شهرستان در سال جاری نسبت به سال گذشته ۲ برابر افزایش یافته است.
  فریدون بابایی افزود: انتظار می رود با توجه به تامین اعتبار مورد نیاز ، آموزش و پرورش نسبت به تعمیر وتجهیز مدارس قبل از آغاز سال تحصیلی جدید اقدام و زمینه را برای رفاه دانش آموزان و تحصیل در مکان مناسب آموزشی فراهم کند.
  وی گفت: در حالی که انتظار می رفت اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل به وعده های خود در قبال تکمیل طرح های نیمه تمام در فصل کاری اقدام کند این چنین نشده و دانش آموزان بدلیل محدودیت فضای آموزشی در تنگنا هستند.
  رئیس شورای آموزش و پرورش خلخال با تاکید بر ایجاد نمایشگاه دایمی کتاب در این شهرستان برای ترویج فرهنگ مطالعه افزود: متاسفانه استفاده بی رویه از فضای مجازی و دور شدن از فرهنگ مطالعه کتاب ، دانش آموزان را در معرض آسیب فاصله گرفتن از ادبیات غنی گذشته و نیز فراموش شدن خوشنویسی قرار داده است.
  وی با تاکید براینکه بسیاری از محدودیت های اعمال شده در مدارس از سوی مدیران موجب واکنش منفی دانش آموزان در امور فرهنگی می شود گفت: ایجاد فضای اعتماد به نفس در بین دانش آموزان همراه با استفاده از راهکاهای تشویقی به جای اعمال محدودیت های خشک همچون شکل گیری زبان طنز در مدارس و ایجاد روحیه نشاط در مدارس می تواند در تربیت نسلی باسواد و بانشاط برای آینده کشور کمک کند.
  خبرنگار: بهرام نقی زاده ** انتشار دهنده: گیتی طالبی
  ۶۰۱۸/۷۱۱۹

  انتهای پیام /*

  ارتباط با سردبیر:
  newsroom@irna.ir  تماس بی واسطه با مسئولین

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر