سبک نو

رئیس سازمان امور اداری: سن مدیریت در دستگاه ها باید به ۴۰ سال کاهش یابد

admin
۳ مهر ۱۳۹۶
18 views
صفر نظر
 • به گزارش ایرنا، جمشید انصاری عصر دوشنبه در نشست شورای اداری استان ایلام اظهار کرد: کاهش نیروی انسانی در بدنه دستگاه های دولتی به میزان ۱۵ درصد و توسعه برنامه دولت الکترونیک و هوشمندسازی نظام اداری و تشکیل میز خدمت در ادارات برای ارائه خدمات به مردم از برنامه های دولت به منظور کاهش هزینه های دولت و تسریع در خدمات رسانی به مردم است.
  انصاری افزود: کاهش تفاوت پرداخت ها تا میزان ۲۰ درصد در مشاغل مشابه در دستور کار دولت قرار دارد و نیز دولت نگاه ویژه ای برای افزایش سهم مدیریت جوانان و زنان در دستگاه های اداری دارد.
  رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور اظهار کرد: سن مدیریت در دستگاه های اداری باید از ۴۸ سال به ۴۰ سال کاهش یابد و ۳۰ درصد مدیریت ها باید به زنان اختصاص داده شود.
  انصاری ادامه داد: ارتقای شاخص های بهبود زندگی در کشور به ویژه رونق اقتصادی و اشتغال از اهداف و برنامه های دولت دوازدهم است.
  وی نرخ اشتغال جمعیت کشور در سال جاری را ۴۱ درصد ذکر کرد و افزود: نرخ جمعیت شاغل کشور در سال گذشته ۳۹ درصد بوده و این امر بیانگر رشد اشتغال در کشور است.
  به گفته وی طبق گزارش های مرکز آمار کشور نرخ تورم هفت درصد است و دولت توانسته تورم را مدیریت کند، هرچند باید درآمد خانوارهای ایرانی نسبت به هزینه ها و شرایط اقتصادی کشور افزایش و میزان هزینه های زندگی نیز کاهش یابد.
  وی با بیان اینکه تحقق اهداف دولت با همکاری همه دستگاه های دولتی میسر و امکان پذیر است، تاکید کرد: تغییر و تحول در ساختار نظام اداری و اجرایی کشور یک التزام و امر ضروری است.
  انصاری گفت: سال گذشته برای بودجه عمومی کشور ۲۳۸ هزار میلیارد تومان هزینه شد که دولت برای تامین این مقدار هزینه بخشی از این اعتبار به رقم ۳۶ هزار میلیارد تومان در حوزه جاری و عمرانی را در قالب اوراق مشارکت عرضه کرد و امسال نیز با توجه به محدودیت های منابع مالی ۲۳۰ هزار میلیارد تومان را برای هزینه های جاری پیش بینی کرده است که بخشی از آن در قالب اوراق عرضه می شود.
  وی تاکید کرد: اگر این وضعیت به همین منوال تداوم یابد دولت در سال های آتی هیچ بودجه و اعتباری برای اجرای طرح های عمرانی و زیربنایی نخواهد داشت و جلوگیری از این معضل در گرو کاهش هزینه های دولت در دستگاه های اداری است.
  استاندار ایلام نیز در این نشست گفت: جنگ تحمیلی باعث شد این استان از توسعه و رشد همپای دیگر استان های کشور عقب بماند.
  محمدرضا مروارید تاکید کرد: با این وجود دولت تدبیر و امید طی چهار سال گذشته تلاش کرد و با تزریق اعتبارات مناسب بخشی از این عقب ماندگی را کاهش دهد بطوریکه طی چهار سال گذشته اعتبارات عمرانی استان حدود چهار برابر شده است.
  خبرنگار: زهرا موسوی ** انتشار دهنده: حسن کهزادیان
  ۷۱۷۲/۶۱۱۹

  انتهای پیام /*


  اقتصاد


  شورای اداری


  استان ایلام


  رئیس سازمان امور اداری

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر