سبک نو

نماینده سابق پارلمان اروپا: همه پرسی کردستان عراق سفارش آمریکا است

admin
۴ مهر ۱۳۹۶
21 views
صفر نظر
 • کیزا همکار و مقاله نویس روزنامه های روسی از جمله «لیتراتورنایا گازتا»، روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا، تاکید کرد: برگزاری همه پرسی روز دوشنبه استقلال در کردستان عراق به نفع ساکنان این اقلیم نیست.
  وی افزود: کاملا بدیهی است که مسعود بارزانی به نفع ملت کرد اقدام نمی کند و اهداف دیگری دارد که اعلام نمی شود.
  کیزا خبرنگار پیشین روزنامه های ایتالیایی لااستامپا و یونیتا در مسکو، ادامه داد: بسیاری از کردها با برگزاری چنین همه پرسی مخالف بودند، زیرا کردستان عراق در انزوا قرار می گیرد و با پیرامون خود وارد کشمکش دامنه داری می شود.
  نماینده سابق پارلمان اروپا خاطرنشان کرد: مسعود بارزانی در واقع به نفع آمریکا فعالیت می کند و منافع کردها را در اولویت قرار نداده است.
  کیزا گفت: همه پرسی کردستان عراق یک عملیات سیاسی پیچیده است که هر گونه امکان پیگیری راهکارهای دیگر از جمله خودمختاری را نیز از بین می برد.
  وی افزود: برگزاری همه پرسی استقلال کردستان عراق از جمله اقداماتی است که برای بی ثباتی خاورمیانه انجام می گیرد و آمریکا پشت سر این رویداد قرار گرفته، زیرا ذینفع است.
  کیزا همچنین در ادامه با تاکید بر اهمیت جایگاه برتر ایران در حل بحران های منطقه، اظهار کرد: تهران در خاورمیانه سیاست بسیار سنجیده ای را اجرا می کند که یکی از این رویکردهای کارآمد در باره مسائل عراق است.
  نویسنده ایتالیایی در پایان گفت: ایران در شکست داعش در عراق نقش مثبت داشته و همچنان دارد و توانست با حمایت از این کشور و سوریه، در تامین ثبات منطقه تاثیرگذار و نقش آفرین باشد.
  اروپام*۳۹۱ انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

  انتهای پیام /*


  سیاسی


  همه پرسی کردستان عراق


  سفارش آمریکا


  کردستان عراق

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر