سبک نو

کشت چغندر قند پاییزه در خراسان شمالی آغاز شد

admin
۱۰ مهر ۱۳۹۶
74 views
صفر نظر
 • محمد نقی کاظمیان دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: هم اکنون کار انعقاد قرارداد برای کشت ۷۰ هکتار هم اکنون در حال انعقاد است که در سه منطقه این شهرستان کشت خواهد شد.
  وی با اشاره به اینکه سال گذشته چغندرقند پاییزه در سطح ۴۱۸ هکتار از مزارع مانه و سملقان در این استان کشت شد گفت: امسال پیش بینی می شود ۵ هزار تن محصول برداشت شود که میانگین برداشت محصول در هر هکتار ۵۰ تن با عیار ۱۷ است.
  کاظمیان با اشاره به مزیت های کشت این محصول در مانه و سملقان افزود: با توجه به داده های هواشناسی این منطقه دارای زمستان معتدل و گرمسیر است و با توجه به برسی های انجام شده، کشت پاییزه این محصول در این شهرستان با هدف انتقال درصدی از کشت چغندر قند بهاره به فصل پاییز با هدف کاهش مصرف آب، کاهش هزینه های تولید و کاهش سطح مبارزه با آفات صورت می گیرد.
  مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: در آذرماه سال گذشته به دلیل سرمای شدید و بی سابقه کلیه سطوح کشت این محصول از بین رفت که البته خسارت آن از طریق بیمه پراخت شد.
  به گفته کاظمیان کشت چغندر قند پاییزه در استان خراسان شمالی تا ۲۰ مهرماه ادامه دارد و برداشت آن اواخر خرداد تا ۲۰ تیرماه است.
  سالانه هزار و ۷۳۰ هکتار از کشتزارهای خراسان شمالی زیر کشت چغندر قند می رود که از این سطح ۵۷ هزار تن چغندر قند برداشت می شود.
  خراسان شمالی با ‎ ۳۴۴هزار هکتار عرصه کشاورزی ‎ ۳۰۷هزار هکتار زراعت با ‎ ۳۲گونه زراعی و ‎ ۳۸هزار هکتار باغ با ‎ ۲۸گونه باغی دارد. ک/۳
  ۷۱۸۶/۶۰۴۲
  خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سید حسین قدسی

  انتهای پیام /*


  اقتصاد


  چغندر قند


  مانه و سملقان


  كشت پاييزه

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر