سبک نو

روحانی: استانداران با حفظ وحدت و میانه‌روی، مجری سیاست‌های دولت باشند

admin
۱۹ مهر ۱۳۹۶
12 views
صفر نظر
 • به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، جلسه هیات دولت که روز چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی تشکیل شد، محمدمهدی شهریاری، بهمن مرادنیا، سید مناف هاشمی و سیدعلی آقازاده از سوی هیأت وزیران به ترتیب به عنوان استاندار استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، گلستان و مرکزی منصوب شدند.
  روحانی در این جلسه خطاب به استانداران منتخب اظهار داشت: هدف ما پیشرفت کشور، رونق اقتصادی و توسعه اشتغال در کشور و حرکت در چارچوب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است و استانداران باید با حفظ انسجام، وحدت، اعتدال و میانه‌روی، اجرای کامل سیاست‌های دولت را دنبال کنند.
  رییس‌جمهوری با توجه به مرزی بودن سه استان کردستان، آذربایجان غربی و گلستان، بر بهبود روابط با کشورهای همسایه تأکید کرد.
  وی جذب سرمایه داخلی و خارجی، تقویت مسیرهای ارتباطی کشور با کشورهای همسایه و تسریع در اتصال راه‌های کشور به کشورهای همسایه و کشورهای بزرگ، از جمله چین، روسیه و منطقه آسیای مرکزی را از جمله راه‌های توسعه اقتصادی و حفظ امنیت کشور دانست و استانداران را به ایجاد هماهنگی در استان و روابط خوب با ائمه جمعه، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و گروه‌های سیاسی، رعایت حقوق شهروندی بویژه حقوق اقوام و مذاهب و بهره‌گیری از آنان در مناصب مدیریتی توصیه نمود.
  رییس جمهوری با بیان اعتماد کامل دولت به هم‌میهنان کرد، آنان را از اقوام اصیل ایرانی دانست که با حس عمیق ملی نسبت به ایران، همواره در همه صحنه‌ها بویژه در دوران دفاع مقدس حضوری فعال و مؤثر داشته و هم‌اکنون هم در عرصه پیشرفت کشور، مشارکت کامل دارند.
  روحانی وزیران را به همکاری با استانداران در جهت تحقق اهداف مورد نظر دولت توصیه کردند و در پایان از استانداران جدید خواست که سلام ایشان را به مردم شریف استان‌های کردستان، آذربایجان غربی، گلستان و مرکزی ابلاغ کنند.

  ** برقراری مقررات لغو روادید بین ایران و صربستان
  هیأت وزیران با پیشنهاد وزارت امور خارجه مبنی بر برقراری مقررات لغو روادید برای دارندگان گذرنامه عادی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری صربستان به شرط عمل متقابل موافقت کرد.

  ** مجوز برگزاری گردهمایی بین‌المللی فناوری‌های بهسازی رفتاری سازگار با محیط زیست سدها
  هیأت وزیران با صدور مجوز برگزاری چهارمین گردهمایی بین‌المللی فناوری‌های بهسازی رفتاری بلند مدت و سازگار با محیط زیست سدها موافقت کرد.
  هدف از این گردهمایی که با همکاری دانشگاه شهید بهشتی ایران و دانشگاه گراتس اتریش برگزار می‌شود، بحث، تبادل دانش فنی و انتقال تجربیات در مباحث مربوط به علم سد سازی، سازه‌های هیدرولیکی و صنعت آب است.
  سیام**۹۳۱۴**
  تنظیم: داود توسلی**انتشار:امیرکاردان راد

  انتهای پیام /*


  سیاسی


  هیات دولت


  روحانی


  استاندار

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر