سبک نو

آمریکا با نقض برجام انگیزه حرکت ایران در مسیر تعهدات را از بین می‌برد/ توانمندی موشکی ایران به‌هیچ وجه قابل مذاکره نیست

admin
۲۴ مهر ۱۳۹۶
15 views
صفر نظر
 • به گزارش روز دوشنبه ایرنا از خانه ملت، علاءالدین بروجردی امروز – دوشنبه – با فرانک ژوله فرستاده ویژه فرانسه در امور سوریه دیدار و درمورد همکاری‌های دو جانبه و روابط پارلمانی گفت وگو کردند.
  وی در ابتدای این دیدار به روند رو به گسترش روابط ایران و فرانسه اشاره و اظهارکرد: فرانسه به ویژه پس از تحولات برجام گام‌های ارزشمندی در راستای توسعه و گسترش روابط دو کشور برداشته است.
  نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی در ادامه درمورد سخنرانی اخیر رییس جمهوری آمریکا در نقض تعهدات برجام از سوی این کشور عنوان کرد: در صورتی که خروجی کنگره آمریکا بر هم زدن و نقض تعهدات برجام باشد جمهوری اسلامی ایران انگیزه‌ای برای ادامه راه نخواهد داشت و جهان خواهد فهمید که توانمندی جمهوری اسلامی ایران برای حرکت در این مسیر بیش از توانمندی قبل از توافق است.
  وی با تاکید بر این که جمهوری اسلامی ایران علاوه بر پایبندی به معاهده ان پی تی دارای پشتوانه فتوای رهبر معظم انقلاب در عدم استفاده از سلاح‌های هسته‌ای است، خاطر نشان کرد: توانمندی موشکی جمهوری اسلامی ایران در راستای سیاست راهبردی بازدارندگی است و به هیچ وجه قابل مذاکره نیست.
  بروجردی درمورد تحولات اخیر در سوریه و عراق خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران قویا از تمامیت ارضی کشورهای منطقه از جمله سوریه و عراق حمایت کرده و تنها راه‌حل برون یافت سوریه از بحران موجود را راه‌حل مذاکره سیاسی می‌داند.
  رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که همکاری‌های میان دو کشور ایران و فرانسه به ویژه افزایش همکاری‌ها در راستای مبارزه با تروریسم نقش مهمی در حل مشکلات منطقه ایفا می کند، تصریح کرد: متأسفانه امروز در منطقه شاهد کشتار دموکراسی هستیم و انتظار از نمایندگان ملت‌ها از جمله پارلمان فرانسه این است که در مقابل حق کشی ملت‌ها فریاد بلندتری داشته باشند.
  فرانک ژوله فرستاده ویژه فرانسه در امور سوریه نیز در این دیدار با اشاره به روند رو به رشد همکاری‌های ایران و فرانسه گفت: آنچه برای فرانسه مهم است روابط دو کشور بر اساس احترام، درک و منافع متقابل است و در همین راستا فرانسه از همکاری با ایران در عرصه‌های مختلف استقبال می‌کند.
  وی تصریح کرد: فرانسه علاقمند به گسترش روابط دو جانبه و ارتقای سطح مناسبات با جمهوری اسلامی ایران است و در همین زمینه استفاده بهتر از ظرفیت های موجود بین دو کشور را خواستاریم.
  فرانک ژوله ضمن ابراز امیدواری حل مشکلات موجود در منطقه از جمله سوریه خاطرنشان کرد: با توجه به نقش سازنده ایران در برقراری ثبات در منطقه همکاری‌های دو کشور ایران و فرانسه تأثیر بسزایی در برقراری آرامش و ثبات در کل منطقه ایفا خواهد کرد.
  فرستاده ویژه فرانسه در امور سوریه همچنین اظهارکرد: فرانسه آمادگی کامل برای گسترش همکاری‌ها و افزایش تبادل نظر مقامات میان دو کشور با حسن نیت کامل طرفین را دارا است.
  سیام**۹۱۲۱ **۱۳۳۶
  تنظیم: سمیه لاری**انتشار: مهرنوش خانزائی

  انتهای پیام /*


  سیاسی


  مجلس


  بروجردی


  دیدار فرانسه

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر