سبک نو

مقام پارلمانی ترکیه: امیدواریم مبادلات تجاریمان با ایران به ۳۰ میلیارد دلار برسد

admin
۲۴ مهر ۱۳۹۶
15 views
صفر نظر
 • به گزارش ایرنا، «یوسف بایزید» امروز- دوشنبه- در دیدار «علاءالدین بروجردی» رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب، به حمایت دولت ترکیه از انجام توافق هسته ای ایران و ۱+۵ اشاره کرد.
  رئیس کمیسیون امنیت ملی پارلمان ترکیه ضمن تشکر از فرصت این دیدار افزود: مشکل اساسی منطقه بحث تروریسم است که به واسطه نیروهای بیگانه به ما تحمیل شده که امیدواریم با استفاده از تمام ظرفیت های سیاسی و پارلمانی فی‌مابین بتوانیم بر این مشکل فائق آییم.
  بایزید با تاکید بر همسویی مواضع دو کشور در مورد مسائل عراق، سوریه و فلسطین بیان داشت: مطمئنا اقداماتی که در منطقه اقلیم و شمال عراق صورت گرفت، مشکلاتی برای دو کشور در بر خواهد داشت و آنچه در این امر واضح می باشد، حضور آمریکا و اسرائیل به عنوان بازیگران پشت صحنه است؛ ضمن اینکه عکس العمل ترکیه در این باره قاطع است.
  رئیس کمیسیون امنیت ملی پارلمان ترکیه همچنین با اشاره به حمایت دولت ترکیه از انجام توافق هسته ای ایران و ۱+۵ از ابتدا اظهار کرد: باز شدن مرزهای دو کشور به صورت تمام وقت، افزایش تبادلات و مراودات اقتصادی و سیاسی، ایجاد فاینانس و تسهیل هر چه بیشتر همکاری های بانکی مورد توجه دولت ترکیه است.
  بایزید تصریح کرد: امیدواریم هدف ارتقاء سطح مبادلات تجاری دو کشور به ۳۰ میلیارد دلار که در سفر رئیس جمهوری، جمهوری اسلامی ایران به ترکیه مشخص شد، تحقق یابد.

  **سخنان رئیس جمهور ایالات متحده نشان داد، دولت آمریکا غیرقابل اعتماد است
  «علاءالدین بروجردی» رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با اشاره به اینکه سخنان رئیس جمهور آمریکا بار دیگر نشان داد، دولت آمریکا غیرقابل اعتماد است، گفت: رفتار آمریکا با توافق برجام مشوق دیدگاه کشورهایی مانند کره شمالی است.
  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اشتراکات فرهنگی و تاریخی دو کشور، گفت: جمهوری اسلامی ایران و ترکیه از ظرفیت های بالایی برای توسعه و گسترش مناسبات در زمینه های مختلف سیاسی، امنیتی، بین المللی و اقتصادی برخوردار هستند که می توان با افزایش تحرکات پارلمانی شاهد ارتقاء هرچه بیشتر همکاری های فی‌مابین باشیم.
  بروجردی ضمن تاکید بر حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی از گروه های تروریستی در منطقه و جهان عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای پیروزی انقلاب تکلیف خود را با آمریکا مشخص کرده و هرچه زمان می گذرد بیشتر به این جمله ساده و مهم بنیانگذار انقلاب اسلامی ایمان پیدا می کنیم که آمریکا شیطان بزرگ است.
  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با ابراز نگرانی از وضعیت به وجود آمده در اقلیم کردستان عراق و تاکید بر سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در دفاع از تمامیت ارضی عراق، اظهار کرد: ایران و ترکیه باید از تمام ظرفیت های خود در این مسئله استفاده کنند و نباید اجازه دهند این موضوع مشمول گذر زمان شود چرا که حفظ تمامیت ارضی کشورهای منطقه یک اصل بسیار مهم است.
  بروجردی با اشاره به سخنان تبلیغاتی رئیس جمهور آمریکا درباره توافق هسته ای ۱+۵ با جمهوری اسلامی ایران گفت: رئیس جمهور آمریکا با بیان این سخنان بار دیگر نشان داد، دولت آمریکا غیرقابل اعتماد است و رفتار آمریکا با توافق برجام مشوق دیدگاه کشورهایی مانند کره شمالی است.
  به گزارش خانه ملت، نماینده مردم بروجرد درمجلس با تاکید بر وحدت جهان اسلام، نقش دو کشور را در ایجاد آن در مقابله با توطئه های دشمنان بسیار مهم دانست.
  سیام*۳۰۶۱*۱۴۴۹*تنظیم: میترا بلندقامتی*انتشار: امیر کاردان راد

  انتهای پیام /*


  سياسي


  مجلس


  بروجردي


  بايزيد

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر