سبک نو

مصدومیت ۹ آتش نشان در عملیات اطفای حریق انبار مواد اسیدی در روشن دشت

admin
۱۸ آبان ۱۳۹۶
19 views
صفر نظر
 • مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا گفت: این حادثه آتش سوزی ساعت ۱۴ و ۲۲ دقیقه امروز رخ داد که ۱۵ ایستگاه شامل ۶۰ نیروی آتش نشان و پنج رییس ایستگاه و مدیر عامل سازمان به همراه ۲۳ دستگاه اطفائیه سنگین و فوق سنگین و خودروی نجات و حمل دستگاه تنفسی به محل اعزام شدند.
  محمد شریعتی افزود: آتشپاد بزرگزاد مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی با حضور در محل حادثه هدایت این عملیات را برعهده گرفت و پس از سه ساعت تلاش نیروهای آتش نشان این حریق اطفاء و کنترل شد و با توجه به حساسیت موضوع و وجود مواد شیمیایی و اسیدی عملیات پاکسازی، جداسازی و لکه گیری نیز پنج ساعت به طول انجامید و در ساعت ۲۲ به پایان رسید.
  وی ادامه داد: در حریق انبار و کارگاه مواد شیمیایی و اسیدی ۹ نفر از نیروهای آتش نشانی دچار سوختگی و مشکلات تنفسی ناشی از استنشاق بخارهای اسیدی شدند و علاوه بر این خسارتی نیز به تجهیزات آتش نشانی از جمله شلنگ های آبرسانی وارد شد.
  مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان نیز درباره مصدومان این حادثه به خبرنگار ایرنا گفت:۶ نفر از نیروهای آتش نشانی مصدوم شده در این حریق پس از دریافت خدمات اولیه درمانی و اکسیژن رسانی در محل عملیات، به بیمارستان های الزهرا (س) و فارابی منتقل شدند.
  ۲۴ ایستگاه آتش نشانی و خدمات ایمنی با ۶۰۰ نیروی عملیاتی و ۹۰ نیروی ستادی در سطح مناطق پانزده گانه شهر اصفهان فعالیت دارند.
  فوریت ‌های پزشکی شهرستان اصفهان با برخورداری از ۴۷ پایگاه شامل ۳۵ پایگاه شهری، ۱۱ پایگاه جاده‌ای و یک پایگاه امداد هوایی، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۲۶۰ نفر پرسنل عملیاتی به صورت شبانه‌روزی در حال ارائه خدمات به مصدومان و بیماران اورژانسی است.
  گ/۷۱۳۵ خبرنگار: فرزانه سادات مدنیون – انتشاردهنده: عمادی

  انتهای پیام /*


  اجتماعی


  حوادث


  حریق انبار مواد اسیدی


  اصفهان

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر