سبک نو

افزایش تولید چغندر در جوین

admin
۲۶ آذر ۱۳۹۶
19 views
صفر نظر
 • علیرضا هاشم آبادی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سطح زیر کشت چغندر قند در شهرستان جوین چهار هزار هکتار و میانگین برداشت محصول در هرهکتار ۶۵ تن بوده است.
  وی ادامه داد: توجه به توصیه های فنی مراحل مختلف کاشت، داشت و برداشت این محصول و رعایت اصول فنی کشت از سوی کشاورزان مهمترین عوامل افزایش تولید چغندرقند در جوین است.
  مدیر جهاد کشاورزی جوین گفت: عیار پایه چغندر قند ۱۴ است و هر چه این عیار کمتر باشد از قیمت محصول نیز کاسته می شود. پیش بینی میانگین عیار چغندر قند جوین برای امسال ۱۷٫۵ است.
  مسئول تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی جوین نیز با اشاره به اینکه کشت چغندرقند به لحاظ نیاز آبی از جمله محصولات آب طلب است گفت: امسال کشت چغندر قند پاییزه بصورت آزمایشی در هشت هکتار از مزارع این شهرستان اجرا شد.
  علی حصاری افزود: در صورت موفقیت طرح در سالهای آتی کشت چغندر قند پاییزه که نسبت به چغندر بهاره از بازده آبی بسیار قابل توجهی برخوردار است به کشاورزان توصیه می شود.
  جوین ۱۲ هزار بهره بردار کشاورزی در بخشهای باغداری، دامپروری و طیور دارد. مرکز این شهرستان در فاصله ۳۲۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.
  خبرنگار: حمید دلاوری هروی **انتشار: حسین کریم زاده
  ۸۱۴۵/۷۴۹۵/۱۸۵۸

  انتهای پیام /*


  اقتصاد


  كشاورزي


  چغندر


  جوين

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر