سبک نو

فاصله زیادی با دانشگاه های معتبر نسل سوم دنیا داریم

admin
۲۴ بهمن ۱۳۹۶
9 views
صفر نظر
 • به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دکتر احمد معتمدی در مراسم گشایش دومین کنگره نوآوری و فناوری سلامت اظهار کرد: موضوع سلامت یکی از ۵ محور پژوهش در دانشگاه امیرکبیر‌ است و دانشکده مستقل مهندسی پزشکی در این دانشگاه داریم.
  وی ادامه داد: انجام پروژه دست سایبرنتیک در سال های دور با کمک اعضای هیات علمی دانشگاه امیرکبیر و دیگر دانشگاه های صنعتی باعث شد این دانشکده در دانشگاه امیرکبیر شکل بگیرد.
  دکتر معتمدی با تاکید بر اهمیت بازنگری بر برنامه های آموزشی و پژوهشی دانشگاه ها افزود: این‌ بازنگری‌ را در قالب برنامه های راهبردی دانشگاه آغاز کرده ایم و به این نتیجه رسیدیم که باید تحولی در نظام آموزشی رخ دهد زیرا فاصله‌ زیادی با دانشگاه های معتبر دنیا به ویژه دانشگاه های نسل سوم داریم.
  رییس دانشگاه امیرکبیر توضیح داد: کاستن از این فاصله محقق نمی شود مگر اینکه در حوزه آموزش، تحقیقات و فناوری تحولی ایجاد کنیم که کار سختی است؛ زیرا باید تحول در ساختاری قدیمی ایجاد شود ولی باید موفق شویم.
  وی ادامه داد: این مسیر را نمی‌توانیم مانند دانشگاه های معمولی دنیا طی کنیم باید مسیر دیگری در زمان کوتاه تری بیابیم.
  دکتر معتمدی با تاکید بر اهمیت نزدیکی بخش خدمات و تحقیقات در حوزه سلامت و پزشکی اضافه کرد: ساختار دانشگاه های علوم پزشکی به خدمات پزشکی نزدیک است ولی در دانشگاه های فنی فاصله وجود دارد که با برگزاری این‌ کنگره و نمایشگاه ها و ایده بازار می خواهیم فاصله ها را کاهش دهیم.

  **دومین همکاری یک دانشگاه فنی و پزشکی
  دبیر دومین کنگره نوآوری و فناوری سلامت نیز در این مراسم به تاریخچه ای از برگزاری آن اشاره کرد و گفت: اولین دوره این کنگره در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و با هدف نزدیک کردن دو گروه پزشک و مهندس برگزار شد.
  دکتر علی نیکبخت ادامه داد: این کنگره در سال جاری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر و در سه بخش برپاست؛ بخش نمایشگاهی با حضور بیش از ۵۰ شرکت دانش بنیان فعال در زمینه فناوری سلامت، بخش ایده بازار‌ فناوری سلامت با ۱۵۰ درخواست و بخش سوم شامل پنل های تخصصی که در این‌ پنل ها می خواهیم پزشکان و‌ مهندسان را بهم‌ نزدیک و چالش های فناوری سلامت را نیز مطرح کنیم.
  دومین کنگره نوآوری و فناوری سلامت امروز (سه شنبه) و فردا در دانشگاه امیرکبیر برپاست و معاونان پژوهش و فناوری وزارت علوم و وزارت بهداشت در آن حضور دارند. همچنین نمایشگاهی از دستاوردهای شرکت های دانش بنیان فعال در زمینه فناوری و نوآوری سلامت نیز در‌ محل دائمی نمایشگاه های دانشگاه امیرکبیر برقرار شده است.
  علمی**۹۱۵۷
  خبرنگار: منصوره شوشتری**انتشار: محتشمی پور

  انتهای پیام /*


  علمی آموزشی


  دانشگاه


  نسل سوم

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر