سبک نو

هنرمندان باید با تلاش اشتراکات در جهان اسلام را تقویت کنند

admin
۲۴ بهمن ۱۳۹۶
11 views
صفر نظر
 • علی بوذری که مدرس و تصویرگر برجسته کتاب کودک ایران، نیز می باشد برای شرکت در جشنواره مشترک کودک ایران و مالزی در کوالالامپور حضور دارد.
  وی در گفت وگو با ایرنا علاقه تصویر گران مالزی به هنر تصویرگری ایران را دلیل برگزاری چنین برنامه‌ای عنوان کرد و گفت: سرآغاز اجرای این برنامه فرهنگی-هنری مشترک دو کشور مسلمان ایران و مالزی به سفر دکتر «احمدرضا احمد خیرالدین»، رئیس شعبه مالزی«دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان» به ایران بازمی گردد، که باعث آشنایی وی با تعدادی از اعضای انجمن تصویر گری ایران شد و از همان زمان هنرمندان در پی آن بودند تا چنین برنامه‌ای برگزار شود.
  بوذری که دارای دکترای پژوهش هنر از دانشگاه هنر اصفهان است، برگزاری برنامه‌ نمایش آثار، مشاوره و کارگاه آموزشی توسط هنرمندان ایرانی را از منظر مالزیایی‌ها جذاب توصیف کرد زیرا که ایران یک سابقه کهن، طولانی و قوی در زمینه تصویرسازی کتاب دارد و در حال حاضر از جمله کشورهای پیشرو و طراز اول در زمینه تصویرگری کتاب است.
  بوذری با یادآوری این موضوع که نمایشگاه تصویرگری کتاب ایران تاکنون در کشورهای مختلف دنیا از جمله در ایتالیا، دانمارک و کتابخانه بین المللی جوانان مونیخ آلمان برگزار شده، بیان داشت: برای مالزیایی‌ها این موضوع جالب است که چطور ایران به چنین جایگاهی در زمینه تصویرگری کتاب کودک رسیده است.
  علی بوذری که به همراهی کمال طباطبایی و هدی حدادی، از تصویرگران برجسته و سحر ترهنده، عضو هیئت مدیره شورای کتاب کودک ایران، برای هنرجویان مالزیایی کارگاه آموزشی برگزار کرده است، شواهد خود از سطح تصویرگران این کشور حوزه جنوب شرق آسیا را از لحاظ مبانی تجسمی مانند ترکیب رنگ، قابل قبول خواند اما روایت گری تصویری را نکته نیاز به پیشرفت در هنر تصویرگری مالزیایی ها معرفی کرد.
  مدیرعامل انجمن تصویرگران ایران در پایان، ارتباط برقرار کردن هنرمندان ایرانی با کشورهای مختلف، به خصوص کشورهای اسلامی را جذاب توصیف کرد و عنوان داشت: ما در واقع می‌توانیم از این طریق همدیگر را بیشتر بشناسیم، و به جای آن‌که بر روی تفاوت‌ها تأکید کنیم، به اشتراکات بپردازیم و به جلو حرکت کنیم.
  جشنواره چهار روزه مشترک کودکان ایران و مالزی در کوالالامپور توسط رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی با همکاری شورای کتاب کودک و چند نهاد دیگر مالزی در روزهای ۱۰ تا ۱۳ فوریه (۲۱ تا ۲۴ بهمن) در محل گالری پتروساینس کوالالامپور برگزار شده است.
  در این نمایشگاه آثاری از علی بوذری، کمال طباطبایی، هدی حدادی و نسیم نوروزی به نمایش در آمده است.
  آساق****۲۴۱**۱۵۹۹**انتشار: مریم شفیعی

  انتهای پیام /*


  فرهنگی


  مالزی


  ایران


  فجر۹۶

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر