سبک نو

آب سد مهاباد به بیش از ۷۶میلیون مترمکعب رسید

admin
۲۵ بهمن ۱۳۹۶
13 views
صفر نظر
 • محمد عبدالهی عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بعد از بارندگی های جدید حجم آب ورودی به سد، امروز به پنج میلیون مترمکعب رسیده و ارتفاع آب در سد مهاباد از سطح دریاهای آزاد به یکهزار و ۳۴۴ متر ارتقا یافته که نسبت به پارسال در چنین روزی سه متر افزایش دارد.

  عبدالهی با بیان اینکه میزان بارندگی ثبت شده در ایستگاه سدمهاباد ۱۳ میلی متر در ۲۴ ساعت گزارش شده است، اظهار کرد: با توجه به حجم ورودی به مخزن سد مهاباد که حدود ۵۰ متر مکعب در ثانیه بوده نشان می دهد که در ارتفاعات نیز میزان بارندگی مناسب بوده است.
  وی ورودی آب به سد مهاباد را در سال گذشته ۲٫۵ مترمکعب اعلام کرد و افزود: امروز این مقدار ۵۰ مترمکعب بوده است.
  وی با بیان اینکه پارسال میزان بارندگی ثبت شده در سد مهاباد در مدت مشابه سال جاری ۱۰۷ میلی متر بوده است، افزود: امسال در مجموع ۱۷۷ میلی متر بارندگی در سال آبی جدید از مهر ماه تا کنون در سد این شهرستان ثبت شده است.
  به گزارش ایرنا سد مهاباد یکی از سدهای بزرگ آذربایجان غربی و جزو ۱۰ سد پرآب کشور است؛ جاده‌های ارتباطی مهاباد به سردشت و پیرانشهر از حاشیه دریاچه این سد زیبا عبور می کند و محلی برای اطراق گردشگران به شمار می رود.
  شهرستان مهاباد با حدود ۲۳۷ هزار نفر جمعیت و بیش از ۸۱ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی در جنوب آذربایجان غربی واقع است.
  مهمترین اخبار ایرنای کشور، آذربایجان غربی و جنوب استان را به صورت لحظه به لحظه از کانال خبری تلگرام این رسانه به آدرس irnamahabad@ دریافت کنید.
  ۳۰۹۳/۳۰۷۲**خبرنگار: پیمان پاکزاد**انتشار: علیرضا فولادی

  انتهای پیام /*


  اجتماعي


  سد مهاباد


  امور آب


  بارندگي

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر