سبک نو

آمادگی هورامان تخت برای میزبانی از گردشگران و مهمانان نوروزی

admin
۲۵ بهمن ۱۳۹۶
16 views
صفر نظر
 • به گزارش خبرنگار ایرنا، صباح محمدی روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی ستاد تسهیلات سفر این بخش با اشاره به پتانسیل و قابلیت بالای منطقه در جذب توریست و گردشگر داخلی و خارجی اظهار کرد: باید منطقه هورامان را آنچنان که شایسته فرهنگ و تمدن چندین هزار ساله اش است، در نوروز ۹۷ معرفی کنیم.
  وی افزود: همه دستگاه ها و ادارات بخش هورامان با همکاری یکدیگر از همه توان خود و ظرفیت های منطقه در فراهم کردن بسترهای لازم برای حضور مسافران و گردشگران تلاش کنند.
  محمدی با بیان اینکه نقاط ضعف و قوت کارهای انجام شده سال گذشته را شناسایی و نسبت به رفع نواقص و تقویت نقاط ضعف کنیم، یادآور شد: مهمترین هدف ستاد تسهیلات کسب رضایتمندی مهمانان، گردشگران و رونق منطقه است.
  وی به خدمات دولت در راستای رضایتنمدی مردم و افزایش ورود گردشگران به منطقه نیز اشاره کرد و گفت: بهسازی و آسفالت ۱۵ کیلومتر مسیر ارتباطی منطقه و راه اندازی سایت اینترنت ۴G در شهر اورامان تخت از مهمترین خدماتی است که برای افزایش رضایتنمدی گردشگران به منطقه انجام شده است.
  وی تاکید کرد: نظارت و بازرسی ها در ایام پایانی سال و تعطیلات نوروز و رصد کامل چگونگی ارائه خدمات از جمله تمهیداتی است که باید از سوی متولیان امر انجام کیرد.
  محمدی یادآور شد: با برنامه ریزی و فراهم کردن امکانات مناسب، تلاش می کنیم به نحو شایسته از مهمانان نوروزی استقبال و با همکاری همه دستگاه ها، نوروزی بی خطر و بدون حادثه پیش رو داشته باشیم که این کار باعث آرامش، سلامتی و رضایت مهمانان و مردم منطقه می شود.
  وی بر اهمیت رفتار مناسب با گردشگران و مهمانان نوروزی از سوی همگان تاکید کرد و گفت: مهمترین دغدغه مسئولان و مردم منطقه حفظ فرهنگ و سنت های قدیمی است که نباید در این ایام خدشه ای به آن وارد شود.
  محمدی با بیان اینکه گردشگری یک فرهنگ است، اظهار کرد: فرهنگ، آداب و رسوم مردم منطقه هورامان با توجه به اصیل بودن آن به عنوان یک برند در سطح کشور مطرح است.
  به گفته بخشدار هورامان، تنظیف، آذین بندی و آماده سازی شهر و روستاهای تابعه تا قبل از شروع تعطیلات رسمی نوروز ۹۷ توسط شهرداری و دهیاری ها، نصب تابلوی راهنمای گردشگری منطقه هورامان در ورودی شهر، تهیه و توزیع فیلم کوتاه شامل معرفی ظرفیت ها و قابلیت های منطقه، پیش بینی یک دستگاه آمبولانس امدادی، نصب بنر و پلاکارد خیر مقدم به مهمانان و گردشگران و ذکر مشخصات روستاها، نظارت بر خانه های استیجاری، اسکان مهمانان فرهنگی و غیر فرهنگی در خانه معلم و در صورت لزوم در نمازخانه دبیرستان شبانه روزی و ترمیم و بازسازی مسیر خروجی شهر اورامان تخت از جاده محله سرپیر تا مسیر روستای بلبر از مهمترین اقداماتی است که برای رفاه حال مسافران و گردشگران بزودی انجام می شود.
  به گزارش ایرنا، سفرهای نوروزی در کشور هر سال از ۲۵ اسفند آغاز و تا ۱۴ فروردین ادامه دارد.
  شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و هورامان با بیش از ۵۲ هزار نفر جمعیت در فاصله ۹۰ کیلومتری از غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.
  خبرنگار: فرزاد آداک**انتشار: سلیمانی
  ۷۳۵۴/۹۱۰۲

  انتهای پیام /*


  فرهنگي


  تسهيلات سفر


  منطقه هورامان


  برنامه ريزي

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر