سبک نو

اختراعات کشور با اقبال سرمایه گذاران مواجه شده است

admin
۲۵ بهمن ۱۳۹۶
7 views
صفر نظر
 • به گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، دکتر علیرضا دلیری روز چهارشنبه در دومین نشست مخترعان منتخب بازار دارایی فکری در سخنانی برگزاری فستیوال های نوآورانه در کشور را حائز اهمیت دانست و گفت: افزود: امروز به جایی رسیده‌ایم که بازار دارایی فکری از سوی معاونت علمی و فناوری و سازمان بورس و فرابورس در حال نهادینه شدن است.
  وی با یادآوری آنکه روزهای نخست فعالیت بازار دارایی های فکری امید آنچنانی به توسعه و رونق گرفتن آن نبود، اضافه کرد: این در حالی است که امروز این بازار جذابیت‌های خود را پیدا کرده است و علاقمندی و اقبال سرمایه‌گذاران برای سرمایه گذاری در حوزه اختراعات بیشتر می شود.
  دلیری در ادامه اهمیت سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر در برخی حوزه‌های از جمله بخش های مختلف راه و شهرسازی را مورد اشاره قرار داد و اظهارکرد: بسیاری از فناوری‌های در این حوزه وجود دارد که با سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر می تواند این ایده ها تبدیل به فناوری شود.
  دلیری در ادامه ایجاد ارتباط بین سرمایه‌گذاران و مخترعان برای رفع نیازهای جامعه را بسیار اثربخش و ضروری خواند و گفت: اگر همدلی موجود بین دستگاهی وجود نداشت، به طور حتم دستیابی به افق‌های روشن در این حوزه نیز میسر نبود.
  معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی‌و فناوری ریاست‌جمهوری با بیان اینکه در تمام استان‌های کشور استارتاپ‌ها و شتاب‌دهنده‌ها راه اندازی شده است افزود: توسعه این زمینه موجب شده است تا بحث دارایی فکری و خرید و فروش ایده‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار شود.
  دلیری در ادامه با به ایجاد تابلوی دانش‌بنیان در فرابورس اشاره و با بیان اینکه،با راه‌اندازی این تابلو همه بسترهای لازم برای توسعه بازار دارایی‌های فکری ایجاد شده است، از عزم موجود برای صدور مجوزهای دیگر در این بخش خبر داد.
  قرارداد ۸ اختراع دیگر عصر امروز چهارشنبه با سرمایه گذاری ۹۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال به همت فن بازار ملی ایران و با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور و رییس سازمان بورس و اوراق بهادار به امضا رسید.
  بر اساس این گزارش، با این قراردادها که در دومین نشست معاون علمی و فناوری رییس جمهور با مخترعان منتخب بازار دارایی های فکری امضا شد، جمع کل قراردادهای منعقد شده در بازار دارایی های فکری به ۲۹اختراع و ارزش ۲۵۷ میلیارد ریال رسید
  علمی ** ۱۸۳۶ **۱۴۴۰
  خبرنگار:یوسف درویشی** انتشار: گلشن

  انتهای پیام /*


  علمي آموزشي


  دومين نشست مخترعان منتخب بازار دارايي فكري


  افزايش تقاضا براي سرمايه گذاري در اختراعات


  دليري

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر