سبک نو

ارتقای جایگاه آموزش و پرورش هرمزگان نیازبه کارجهادی دارد

admin
۲۵ بهمن ۱۳۹۶
11 views
صفر نظر
 • به گزارش ایرنا، فریدون همتی شامگاه چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش هرمزگان اظهار کرد: همه باید تلاش کنیم تا این استان از لحاظ کیفیت آموزشی به مرتبه ۱۰ استان برتر کشور برسد زیرا جایگاه فعلی زیبنده این خطه نیست.
  رئیس شورای آموزش و پرورش هرمزگان افزود: مردم دغدغه دارند و دغدغه اصلی من نیزموقعیت و جایگاه فعلی آموزش و پرورش و رسیدن آن به حد مطلوب و مورد انتظار است.
  وی اضافه کرد: درسفر اعضای کمیسیون آموزش عالی مجلس شورای اسلامی به هرمزگان قرار شد درکوتاه مدت برای تقویت بنیه علمی دانش آموزان پیش دانشگاهی تا بهار سال آینده ۵۰نفراز برگزیدگان انتخاب و در اردوگاه شهید باهنرتهران زیر نظر بهترین معلمان پایتخت خود را برای شرکت در کنکور و کسب قبولی در بهترین دانشگاههای کشور آماده کنند.
  استاندارهرمزگان ادامه داد: اگراین رویه دنبال شود بخشی از دغدغه ما و مردم برطرف می شود و در درازمدت نیز باید با ارائه برنامه های مناسب وقت بیشتری برای ورود دانش آموزان این استان به دانشگاههای درجه اول کشور گذاشت.
  همتی از معلمان بعنوان گلهای سرسبد جامعه نام برد و گفت: با وجود کمبودها و شرایط سخت و همچنین محدودیت های مالی کشور مشغول جهاد علمی و تربیت فرزندان ایران زمین هستند.
  استاندارهرمزگان با تاکید بر حمایت همه جانبه از فرهنگیان تصریح کرد: برای حل مشکلات و همچنین توسعه همه جانبه کشور به صورت بنیادین، راهی غیر از توجه و تکیه بر آموزش و پرورش پیشرفته نداریم.
  همتی ابراز داشت: با وجود همه سختی ها مردم با اطمینان فرزندان خود را به آموزش و پرورش سپرده اند و انتظار دارند بهتر از گذشته در بالاترین سطح ازکیفیت به آنان آموزش داده شود.
  وی در ادامه از پیگیری و حل مشکلات مدارس غیرانتفاعی ازجمله اجرای یکسان بخشنامه ها و قوانین بین مدارس دولتی و غیرانتفاعی، اولویت واگذاری پروژه های نیمه تمام آموزشی به موسسان مدارس غیردولتی وتغییر کاربری بخشی از فضای آموزشی بعنوان مصوبه های نشست امروز(چهارشنبه) شورای آموزش و پرورش هرمزگان نام برد.
  در ادامه این نشست معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش نیز با اشاره به کسب رتبه برتر شورای آموزش و پرورش هرمزگان در بین استانهای کشورلوح تقدیری به استانداراین استان اهداء کرد.
  مجتبی زینی وند افزود: تعامل، پیگیری، تعامل و درنتیجه بوجود آوردن بستر مناسب برای جذب و بسیج امکانات دستگاههای اجرایی و همچنین استفاده از افراد خیر مدرسه ساز باعث شده تا شورای آموزش و پرورش هرمزگان در سطح ملی این رتبه را بدست آورد.
  در این نشست مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان نیز با ارائه گزارشی گفت: ۳۴۰ مدرسه تخریبی داریم که عمر بعضی از آنها به بالای ۵۰سال می رسد.
  دانش هاشمی با اشاره به مشکلات مالی پیشنهاد کرد با استفاده از ظرفیت و قانون تغییر کاربری بخشی از فضای آموزشی به تجاری و فروش آنها نسبت به احداث مدارس ۱۲کلاسه در سطح شهر بندرعباس اقدام کرد.
  ۶۱۴۹ /۶۰۴۸
  خبرنگار: رضا گیلانی ** انتشار : خلیل تنیده

  * آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
  * لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
  *ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.com

  انتهای پیام /*


  علمي آموزشي


  شوراي آموزش و پرورش هرمزگان


  ارتقاي جايگاه علمي دانش آموزان


  هرمزگان

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر