سبک نو

ازاعتراض به ساخت سریال های کم محتوا تا تاکید بر رسیدگی به وضعیت ارز

admin
۲۵ بهمن ۱۳۹۶
8 views
صفر نظر
 • به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، محمد جواد فتحی نماینده مردم تهران درجلسه علنی امروز – چهارشنبه – مجلس به رییس جمهوری درمورد ریزگردهای استان خوزستان تذکر داد و گفت: این استان مهم ترین سند افتخارکشور است و این وضعیت مقابله با ریزگردها به هیچ نتیجه ای منتج نخواهد شد .
  وی با تاکید بر این که این معضل یک عزم جدی تری را نیاز دارد، اظهارامیدواری کرد: مجلس با بودجه ای که اختصاص می دهد این مشکل گریبان گیر خوزستانی ها مرتفع شود.
  نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه به وزیربهداشت درمورد تسریع در عملیاتی شدن پروژه شماره ۲ بیمارستان میلاد در جنوب شهر تهران که برای پنج میلیون نفر ازمردم جنوب استان تهران قابل بهره برداری است و تسریع در ساخت بیمارستان پردیس تذکر داد.

  ** تذکر ن۹۰ نماینده به رییس جمهوری برای ساماندهی بازار ارز
  بهروز نعمتی سخنگوی هیات رییسه مجلس از تذکر ۹۰ نماینده به رییس جمهوری برای رسیدگی به مساله ارز خبرداد و گفت: این نمایندگان خواهان رسیدگی به اوضاع نابسامان بازار ارز هستند.
  وی از رییس مجلس خواست تا این موضوع را هرچه سریع تر پیگیری کنند.
  علی لاریجانی رییس مجلس نیز درپاسخ به این تذکر ازهیات رییسه مجلس خواست این موضوع را پیگیری کنند.

  **بودجه کشورصرف پرداخت یارانه و حقوق کارکنان می شود
  درادامه بیت‌الله عبداللهی نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی در تذکری گفت: امروز فرهنگیان به اقداماتی که نمایندگان برای آنها انجام می‌دهند، چشم دارند و ما نباید با غفلت از این قشر مهم زیان‌های جبران‌ناپذیری را به سیستم آموزش و پرورش کشور وارد کنیم.
  وی افزود: بودجه کشور امروز صرف پرداخت یارانه و حقوق کارکنان می‌شود و بودجه‌ای برای پروژه‌های عمرانی باقی نمی‌ماند و این پروژه‌ها با حداقل اعتبار پیش می‌رود.
  نماینده مردم اهر و هریس در مجلس خاطرنشان کرد: این مسئله به بیکاری جوانان و افزایش آمار بیکاران قطعا دامن می زند و مشکلات گسترده‌ای را ایجاد می‌کند.

  **به وضعیت نابسامان ارز رسیدگی کنید
  در ادامه جهانبخش محبی نیا نماینده مردم میاندوآب درتذکری شفاهی به رییس جمهوری، رییس مجلس، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ورییس قوه قضاییه گفت: بانک مرکزی که فروشنده عمده در ارز کشور روز گذشته با نرخ ۴ هزار و ۹۴۰ تومان عرضه کرد.
  وی افزود: اگر صرافی ها ۵ تا ۶ یا حتی ۱۰ درصد بر این نرخ اضافه کنند افزایش نرخ ارز آثار تورمی دارد. افزایش نرخ ارز پول ملی ایران را له می کند و از ارزش می اندازد. استقلالی برای پول ما نمی گذارد باعث انتقال دارایی های ایران به خارج می شود. ۴۰ ساعت است که کویت وامارات نرخ ارز را ثابت نگه داشته اند.
  وی تاکید کرد: بارها گفتیم این سیاست های ارزی و پولی را دنباله رو سیاست های مالی نکنید ولی کسی گوش نداد.
  محبی نیا یادآور شد: روز گذشته نوبخت ونهاوندیان در برنامه تلویزیونی در مورد این موضوع اظهارنظر کردند. رییس سازمان برنامه و بودجه گله کرد که این وضع به هیچ وجه برازنده نیست اما متاسفم که معاون اقتصادی رییس جمهوری که از دوستان ما هم است گفت که این مساله ریشه اقتصادی ندارد.
  وی همچنین گفت: اگر ریشه اقتصادی ندارد پس ریشه های آن چیست، این محافظه کاری ما را کشت.
  نماینده مردم میاندوآب در مجلس خطاب به لاریجانی گفت: ارز را زیرزمینی می کنند. این داماد که عروسی اش به پایان نرسیده است چلاق شد. ما بودجه را در اینجا با ۳هزار وپانصدتومان که دولت پیشنهاد داده می بندیم و کمیسیون تلفیق آن را ۳هزارو هشتصد وپنجاه تومان کرده است، اما هنوز پرونده بودجه بسته نشده ۵ هزارتومان را دارد رد می کند.
  وی ادامه داد: نمایندگان براساس قانون اساسی در راس ملت و راس مسایل هستند، چرا فریاد آنها شنیده نمی شود . این نرخ ارز یک توطئه است. این به ضعف مدیریت و تبانی بر می گردد. فردا نگویند که شما دوماه یا سه ماه قبل یک خبری دادید.
  محبی نیا گفت: خبری در راه است از خواب بیدار شوید.

  ** چرا سریال های کم محتوا بیش از زمانی است که به رییس جمهورداده می شود
  در ادامه علی اکبری نماینده مردم در شیراز درتذکر شفاهی به دولت گفت: بی آبی و خشکسالی مردم استان فارس را آزار می دهد، روستاییان و عشایر به زحمت افتاده اند و درآمد خود را ازدست داده اند به حال آنها فکری کنید.
  وی درادامه درتذکری به وزیراطلاعات افزود: از ترامپ وصهیونیست ومنافقین ونوکران منطقه ای آنها به جز دشمنی توقع دیگری نیست.
  وی گفت: بدون تردید عوامل درونی و بی تدبیری های عده ای در شروع و دامن زدن به رویدادهای تلخ ماه های اخیر و آشوب های خیابانی بی تاثیر نبودند لطفا پشت پرده را افشا کنید. آنهایی که مسبب و زمینه ساز آسیب ونگرانی جامعه بودند.
  نماینده شیراز در مجلس در تذکری به صدا وسیما افزود: چرا مردم برای دریافت اخبار و تحلیل های کارشناسی به رسانه های بیگانه روی آوردند و عمق این فاجعه به روستاها و مناطق عشایری هم کشیده شده است.
  اکبری ادامه داد: برخوردهای سلبی، عدم احساس رقابت با شبکه های ماهواره ای ، رفتارهای دوگانه وگزینشی و یکجانبه نگری وتحریف و القا مطالب نادرست موجب سلب اعتماد بخش قابل توجهی از رسانه ملی شدند. چرا سریال های کم محتوا بیش از وقتی است که به رییس جمهوری داده می شود.
  وی در ادامه درتذکری به وزیرصنعت، معدن وتجارت گفت: افزایش تعرفه های خودروهای وارداتی وجهش قیمت ها یک شبه عده ای را پولدار کرده است که این رویداد نمی تواند بدون جریان مافیا باشد.

  ** تشکیل هیاتی برای پیگیری خشکسالی ها
  شهبازحسن پور نماینده سیرجان خطاب به لاریجانی اظهارداشت: خشکسالی عشایر را از بین می برد. در بعضی از استان های کشور میزان بارندگی کمتر از پنج میلیمتر است، به نحوی که در ۴۰ سال گذشته بی سابقه بوده است. درخواست دارم که اگر صلاح می دانید هیاتی را برای بحث خشکالی ها مامورکنید.
  سیام**۱۰۵۸**۱۳۳۶
  خبرنگار:محمدافضلی**انتشار:مهرنوش خانزائی

  انتهای پیام /*


  سياسي


  مجلس


  تذكر


  ارز

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر