سبک نو

اعزام کاروان راهیان نور دانش آموزی رضوانشهر به مناطق عملیاتی جنوب

admin
۲۵ بهمن ۱۳۹۶
6 views
صفر نظر
 • سرهنگ سید اکبر قاسمی عصر چهارشنبه درحاشیه مراسم بدرقه این دانش آموزان به خبرنگار ایرنا گفت: این کاروان شامل ۱۲۰ نفر از دانش آموزان مقطع دوم دبیرستان های این شهرستان است که به مدت چهار روز ، از مناطق عملیاتی جنوب کشور بازدید می کنند.
  وی افزود: این کاروان با سه دستگاه اتوبوس به مناطق عملیاتی اعزام شده و تعدادی از رزمندگان دوران دفاع مقدس به عنوان راوی، مربی، سرپرست و روحانی آنان را در طول بازدید همراهی می کنند.
  سرهنگ قاسمی با بیان اینکه اردوهای راهیان نور نقش مهمی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در میان اقشار مختلف مردم بویژه جوانان دارد، افزود: آشنایی با رشادت ها و ایثارگری های رزمندگان اسلام در دوران جنگ تحمیلی، بازخوانی وصیت نامه ها و خاطرات شهدا و چگونگی انجام عملیات های این دوران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه از اهداف اصلی اعزام کاروان های راهیان نور است.
  وی با بیان این که دشمن امروز از راهیان نور به وحشت افتاده ، گفت: دشمنان ما از همه تلاش و امکانات موجود علیه ارزش ها و راهیان نور استفاده می کنند تا بین نسل حاضر و فرهنگ دفاع مقدس فاصله بیندازند که موفق نخواهند شد.
  مدیر آموزش و پرورش رضوانشهر نیز به خبرنگار ایرنا گفت: هدف از اعزام این کاروان ها در قالب کاروان راهیان نور، تبیین ایثارگری ها و ارزش های دفاع مقدس و نیز ترویج فرهنگ مقاومت و روحیه ایثار بین دانش آموزان به عنوان نسل آینده ساز جامعه است.
  علی گواهی افزود: اردوهای راهیان نور یک تمرین برای روزهای خوب زندگی فردای دانش آموزان است که باید نهایت بهره و استفاده را از آن ببرند.
  وی گفت: بسیاری از شهدای ما در سن دانش آموزی در جبهه ها حاضر شدند و اغلب جوانان دوران جنگ تحمیلی در آن زمان که دانش آموز بودند به جبهه ها اعزام می شدند و جان خود را تقدیم اسلام و انقلاب کردند.
  شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت، ۱۲۰ روستا و ۸۱۰ کیلومتر مربع وسعت جغرافیایی در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.
  خبرنگار:مهرعلی گواهی**انتشار:کبیری
  ۷۲۹۳/۲۰۰۷

  انتهای پیام /*


  فرهنگي


  كاروان راهيان نور


  رضوانشهر


  گيلان

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر