سبک نو

ایجاد مرکز واحد ثبت شرکت، فضای کسب و کار را ارتقا می بخشد

admin
۲۵ بهمن ۱۳۹۶
5 views
صفر نظر
 • به گزارش ایرنا، جمال رازقی شامگاه چهارشنبه در سمینار آموزشی کشوری آشنایی با فرآیندهای ثبت شرکت ها و تشکل های اقتصادی در شیراز افزود: با توجه به بررسی های اتاق ایران، زمان، هزینه، میزان سرمایه مورد نیاز و فرآیند انجام کار، چهار شاخصی است که در راه اندازی و شروع یک کسب و کار حائز اهمیت است و توجه به این شاخص ها می تواند شروع یک کسب و کار را سرعت بخشد.
  رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز ادامه داد: فرآیند شروع کسب و کار در ایران حدود ۱۵ روز برآورد شده در حالی که این میزان در کشوری مانند نیوزیلند که در این شاخص پیشرو است، در نیم روز و در قالب یک مرحله، کل فرآیند شروع کسب و کار انجام می شود.
  رازقی گفت: بخش عمده این فرایند ۱۵ روزه برای راه اندازی یک کسب و کار در کشور به دریافت گواهی عدم سوء پیشینه مربوط می شود در حالی که دریافت این گواهی در ثبت شرکت ها از قبل الزامی نبوده و بنابراین امروز به راحتی می توان آن را حذف کرد.
  رئیس اتاق بازرگانی شیراز اضافه کرد: همچنین ایجاد پنجره واحد هم کار چندان سختی نیست چرا که در چند سازمان دیگر، مشابه این کار انجام شده و نتایج مثبتی در پی داشته است.
  وی گفت: آمار سال ۲۰۱۸ بانک جهانی در خصوص رتبه ایران در شاخص سهولت کسب و کار حاکی از آن است که با وجود افزایش امتیاز ایران در گزارش سهولت انجام کسب‌ و کار بانک جهانی، اما با چهار رتبه نزول در جایگاه ۱۲۴ در بین ۱۹۰ کشور جهان قرار داریم.
  عضو اصلی شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی کشور گفت: این گزارش نشان می دهد که با وجود افزایش امتیاز، سرعت انجام اصلاحات کشور نسبت به سایر کشورهای جهان کمتر بوده و موجب شده جایگاه بین المللی ایران نسبت به پارسال چهار رتبه تنزل یابد.
  ۶۱۲۲/۲۰۲۷
  خبرنگار: سارنگ عبدالهی ** انتشاردهنده: سیداحمد نجفی

  انتهای پیام /*


  اقتصاد


  تجارت


  كسب و كار


  اتاق بازرگاني

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر