سبک نو

بالا رفتن از پله، موثر در کاهش فشار خون پس از یائسگی

admin
۲۵ بهمن ۱۳۹۶
6 views
صفر نظر
 • به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا از پایگاه اینترنتی یورک الرت، زنان پس از یائسگی دچار کمبود هورمون استروژن هستند و در نتیجه در برابر ابتلا به مشکلات عروقی و عضلانی آسیب پذیرترند.
  براساس این گزارش، اما بالا رفتن از پله در واقع باعث می شود که این زنان بدون نیاز به صرف هزینه برای شرکت در جلسات ورزشی، از فواید ورزش های هوازی و ورزش های استقامتی که موجب تقویت آمادگی قلبی- تنفسی و تقویت عضلات پا می شود، برخوردار شوند.
  به علاوه بالا رفتن از پله فواید دیگری در زمینه کاهش چربی و کاهش خطر ابتلا به پوکی استخوان به همراه دارد.
  تا پیش از این مطالعه، فواید بالا رفتن از پله در مقابله با پرفشاری خون و سختی شریانی بررسی نشده بود، اما در این مطالعه اثرات بالا رفتن از پله بر سختی شریانی، فشار خون و قدرت عضلات پا در زنان یائسه ای که پرفشاری خون در حد متوسط داشتند، بررسی شد.
  این نتایج حاصل مطالعه ای در کره جنوبی است که در آن زنان یائسه چهار روز در هفته ۱۹۲ پله را دو تا پنج بار بالا می رفتند.
  این مطالعه نشان داد که بالا رفتن از پله باعث کاهش سختی شریانی و فشار خون و تقویت قدرت عضلات پا در زنان یائسه مبتلا به پرفشاری متوسط خون شد.
  براساس یافته های محققان، به واقع با تغییر ساده شیوه زندگی مانند بالا رفتن از پله می توان از اثرات منفی یائسگی و نیز پیامدهای منفی افزایش سن بر سیستم عروقی و اثرات منفی کاهش قدرت عضلات پا در زنان یائسه مبتلا به پرفشاری خون پیشگیری کرد و یا آنها را کاهش داد.
  نتایج این مطالعه امروز در مجله Menopause منتشر شد.
  علمی**۲۰۳۸**
  مترجم: درنا محمدیان* انتشار: محتشمی پور

  انتهای پیام /*


  علمي آموزشي


  پله


  تقويت عضلات


  فشار خون

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر