سبک نو

تصویب ۲ هزار و ۸۴۱ میلیارد تومان اعتباربرای مناطق زلزله زده کرمانشاه

admin
۲۵ بهمن ۱۳۹۶
14 views
صفر نظر
 • به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند شامگاه چهارشنبه در جلسه هماهنگی ستاد بازسازی مناطق زلزله زده که در سرسرای تدبیر برگزار شد، مهم ترین بخش مصوبه دوم اعتبارات دولت به مناطق زلزله زده را توجه به مستاجران دانست و گفت: دولت برای هر خانواده مستاجر ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات در نظر گرفته است.
  وی در ادامه از فرمانداران خواست با کمک شهرداری ها برای احداث واحدهای مسکونی مستاجران اگر زمین ندارند، زمین مورد نیاز را به اداره راه و شهرسازی معرفی کنند.
  او همچنین یکی دیگر از بخش های مهم مصوبه دوم دولت را افزایش سقف تسهیلات ۱۲ میلیونی تومانی واحدهای تعمیری به ۴۰۰ میلیون ریال در شهرها و ۳۰۰ میلیون ریال در روستاها عنوان کرد.
  بازوند همچنین اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان برای بازسازی و نوسازی زیرساخت های دستگاه های اجرایی، ۱۵ میلیارد تومان پروژه های عمرانی شهرداری ها، ۱۰ میلیارد تومان برای بازسازی پادگان ها و مراکز نظامی را از دیگر بخش های مصوبه دوم دولت برای مناطق زلزله زده استان کرمانشاه اعلام کرد.
  استاندار کرمانشاه اضافه کرد: دولت ۱۵ میلیارد تومان برای صدور رایگان پروانه ساخت و نقشه نظام مهندسی مناطق زلزله زده در نظر گرفته شده است.
  وی در ادامه از همه دستگاه های اجرایی، فرمانداران و شهرداری ها خواست زلزله را به فرصتی ارزشمند برای توسعه این مناطق آسیب دیده تبدیل کنند و طرح ها و پروژه های عمرانی و توسعه ای خود را به استانداری معرفی کنند.
  مدیرکل دفتر بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز از پی کنی پنج هزار و ۹۱۹ واحد و اسکلت سازی هزار و ۵۲۷ واحد مسکونی در مناطق زلزله زده خبر داد و اظهار امیدواری کرد، تا اوایل تیر ماه سال آتی مرحله سفت کاری تمام واحد مسکونی تخریبی به پایان برسد.
  مجید جودی با بیان اینکه در روستاها مشکل خاصی وجود ندارد و کارها به خوبی پیش می رود، گفت: کار بازسازی در شهر به دلیل پروسه طولانی صدور پروانه و نقشه نظام مهندسی (ماده پنج شهری نقشه تفضیلی) به کندی پیش می رود.
  در این جلسه همچنین نماینده بیمه آرمان از پرداخت ۲۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای خسارت واحدهای مسکونی آسیب دیده زلزله زیرپوشش این بیمه خبر داد و گفت: میزان پرداختی های این بیمه ممکن است در ارزیابی بعدی به بیش از ۳۰ میلیارد تومان برسد.
  زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله، ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشته است.
  این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود ۹۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.
  ۳۲۰۹/۸۰۶۶ خبرنگار:عباداله آذرگون ** انتشاردهنده:علی مولوی

  انتهای پیام /*


  اقتصاد


  زلزله۹۶


  اعتبار جديد


  كرمانشاه

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر