سبک نو

تماس تلفنی ترامپ و نخست وزیر ژاپن در ارتباط با تحولات شبه جزیره

admin
۲۵ بهمن ۱۳۹۶
7 views
صفر نظر
 • به گزارش ایرنا از خبرگزاری کیودو نیوز، انتظار می رود رهبران دو کشور در مورد چگونگی مقابله با تهدیدات هسته ای کره شمالی و برنامه های موشکی این کشور و همچنین تحولات شبه جزیره در سایه المپیک زمستانی کره جنوبی، با همدیگر بحث و گفت و گو کرده باشند.
  نخست وزیر ژاپن روز جمعه این هفته و پیش از آغاز بازی های المپیک زمستانی نیز با ‘مون جائه این’ رییس جمهور کره جنوبی در مورد نحوه مقابله با کره شمالی دیدار و گفت و گو کرد.
  آنها در این دیدار تاکید کردند همچنان روابط خود را با آمریکا در مورد نحوه مقابله با کره شمالی تقویت خواهند کرد.
  اما اکنون نگرانی دولت ‘آبه’ این است کره جنوبی ممکن است به گفت و گو با کره شمالی تن دهد موضوعی که در حاشیه بازی های المپیک زمستانی کره جنوبی و سفر هیات عالی رتبه کره شمالی به این کشور ، قوت گرفته است.
  هیات عالی رتبه کره شمالی عصر جمعه با هدف شرکت در مراسم افتتاح المپیک زمستانی ‘پیونگ چانگ’ به کره جنوبی سفر کرد و بعد از سه روز حضور در کره جنوبی، یکشنبه شب سئول را به مقصد پیونگ یانگ ترک کرد.
  ‘کیم یو جونگ’ خواهر رهبر کره شمالی و ‘کیم یونگ نام’ مرد شماره دو این کشور از اعضای شناخته شده این هیات بودند.
  ‘چو هوی’ رییس کمیته ملی المپیک کره شمالی و ‘ری سون گوون’ رییس کمیته متحد صلح سرزمین مادری کره شمالی از دیگر اعضای هیات بلند مرتبه کره شمالی در این سفر بودند.
  در جریان این سفر و در اتفاقی نادر در روابط دو کره، رئیس جمهوری کره جنوبی علاوه بر اینکه در حاشیه افتتاح بازی های المپیک زمستانی با ‘کیم یونگ نام’ مرد شماره ۲ پیونگ یانگ و ‘کیم یو جونگ’ خواهر رهبر کره شمالی دیدار کرد بلکه رییس جمهور کره جنوبی این هیات را روز شنبه به کاخ ریاست جمهور دعوت و با آنها ملاقات کرد.
  در جریان نشست سه ساعته خواهر و مرد شماره دو کره شمالی با رئیس جمهوری کره جنوبی در خانه آبی موسوم به کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی، خواهر رهبر کره شمالی، رییس جمهور کره جنوبی را به پیونگ یانگ دعوت کرد.
  خواهر رهبر کره شمالی در این نشست گفته بود رهبر کره شمالی خواستار سفر رییس جمهور کره جنوبی به ‘پیونگ یانگ’ در کوتاه ترین زمان ممکن و به منظور شرکت در ‘دور سوم گفت و گوهای دو کره’ است.
  این هیات در طول سه روز سفر به کره جنوبی، همچنین با نخست وزیر کره جنوبی دیدار و گفت و گو کرد.
  هنوز جزییاتی از تماس تلفنی ‘دونالد ترامپ’ و ‘شینزو آبه’ منتشر نشده است.
  **آساق**۱۹۰۴**

  انتهای پیام /*


  سياسي


  شينزو آبه


  دونالد ترامپ


  تماس تلفني

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر