سبک نو

روایت فعال انگلیسی حقوق بشر از خشونت پلیس لندن علیه معترضان به رژیم بحرین

admin
۲۵ بهمن ۱۳۹۶
6 views
صفر نظر
 • به گزارش چهارشنبه شب ایرنا، «سم والتون» فعال حقوق بشر انگلیسی از موسسه «کویکر» عصر امروز در کنار سایر معترضان بحرینی مقیم انگلیس در مقابل سفارت رژیم منامه در لندن تجمع کرده بود. در این تجمع اعتراضی شرکت‌کنندگان شعارهایی را همچون ‘مرگ بر آل خلیفه’، ‘آل خلیفه تروریست است’ و ‘ آل خلیفه حکومت را رها کن’ سر می‌دادند.
  والتون که اعتراض در چارچوب قانون را به‌عنوان شهروند انگلیسی حق خود می‌داند، تصمیم می‌گیرد تا در مقابل در ورودی سفارت بحرین، به سردادن شعارهایش به‌صورت مسالمت‌آمیز ادامه دهد که ناگهان با برخورد خشونت‌آمیز ماموران پلیس روبه رو می‌شود و برای دقایقی بازداشت می‌شود.
  وی پس از خلاصی از دست پلیس به خبرنگار ایرنا گفت: پلیس به من گفت که قادر به اعتراض مقابل سفارت نیستم؛ آن‌ها هلم دادند و از روبه روی سفارت دور کردند. سپس گفتند من را بازداشت خواهند کرد اما پس از روبه رو شدن با مخالفت سایر معترضان رهایم کردند.
  این فعال انگلیسی افزود: رژیم بحرین روزانه مردم را سرکوب می‌کند و آن‌ها را به قتل می‌رساند. اکنون سفارت آن‌ها در کشور من به پلیس شکایت کرده که به دلیل حضور معترضان قادر به انجام فعالیت‌های خود نیست و احساس تهدید می‌کنند. این واقعا معرکه است.
  والتون مقاومت مردم بحرین علیه جنایت‌های رژیم آل خلیفه را ستودنی عنوان کرد و گفت: بحرین آبستن تحولی بزرگ قرار دارد. مردم بحرین تشنه دمکراسی هستند و معتقدم به‌زودی این تحول رخ خواهد داد.
  این فعال مدنی حمایت انگلیس از رژیم آل خلیفه را شرم‌آور توصیف کرد و دلیل آن را حجم بالای معاملات تسلیحاتی میان دو کشور دانست.
  وی گفت: بحرین ترجیح می‌دهد که تسلیحات خود را از انگلیس خریداری کند چون این مساله به جنایت‌های آن‌ها مشروعیت می بخشد. این کشور پادشاهی مستبد دارد که هیچ احترامی برای حاکمیت قانون ندارد؛ او به‌شدت نیازمند مشروعیت است و از این منظر تصور می‌کند که با قرار دادن خود در کنار ملکه و نخست‌وزیر انگلیس مشروعیت پیدا می‌کند.
  به گزارش ایرنا،ده‌ها تن از فعالان سیاسی و طرفدار حقوق بشر در انگلیس روز چهارشنبه همز‌مان با هفتمین سالگرد انقلاب مردم بحرین در اعتراض به سیاست‌های جنایت‌کارانه و سرکوبگرانه رژیم آل خلیفه، مقابل سفارت منامه در لندن تجمع کردند.
  آن‌ها پارچه نوشته‌هایی را در دست داشتند که علاوه بر نمایش جنایت‌های رژیم آل خلیفه نوشته‌شده بود: ‘به‌رغم جنایت‌های وحشیانه رژیم، مردم بحرین به مقاومت خود ادامه می‌دهند.’
  در جریان این تجمع اعتراضی، فعالان مدنی درباره جنایت‌های رژیم آل خلیفه طی هفت سال گذشته سخن گفتند و حمایت قدرت‌های غربی همچون انگلیس را محکوم کردند.
  بحرین از بهمن سال ۱۳۸۹ صحنه برگزاری اعتراضات خیابانی مردم است که خواستار برکناری رژیم آل خلیفه و آزادی زندانیان سیاسی هستند.
  ناآرامی‌های بحرین تاکنون ده‌ها تن کشته و هزاران زخمی بر جای گذاشته است. گروه‌های مدافع حقوق بشر بارها رژیم آل خلیفه را به خاطر سرکوب مخالفان محکوم کرده‌ و خواستار اصلاحات در نظام سیاسی این کشور شده‌اند.
  رژیم آل خلیفه با ادامه سیاست سرکوب اعتراض مردمی ، ده‌ها معترض را کشته و بسیاری از فعالان سیاسی و مخالف را به حبس‌های طولانی‌مدت محکوم کرده است.
  سعید شهابی دبیر کل جنبش احرار بحرین پیشتر به خبرنگار ما افزود: مقاومت هفت سال گذشته مردم بحرین نشان داده که آن‌ها مقابل رژیم آل خلیفه با شجاعت ایستادگی کرده و این در حالی است که آل خلیفه در این مدت با شکنجه و سرکوب مردم، دیکتاتوری کرده است. اکنون پرواضح است که دیگر نمی‌توان به دوران پیش از انقلاب مردمی سال ۲۰۱۱ بازگشت. مردم بحرین بایستی به مقاومت خود بر پایه ایمان به خدا ادامه دهند و تاریخ نشان داده که رژیم‌های مستبد درنهایت سرنگون‌شده و مردم پیروز می‌شوند. همین مقدار کافی است که نیروهای مقاومت در بحرین بدون واهمه و ترس به مبارزات خود ادامه دهند.
  شبد**اروپام ** هـ ن **۱۰۱۰

  انتهای پیام /*


  سياسي


  انگليس


  بحرين


  سم والتون

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر