سبک نو

سالانه ۵۰ یافته علمی در سازمان تحقیقات کشاورزی تجاری‌سازی می‌شود

admin
۲۵ بهمن ۱۳۹۶
7 views
صفر نظر
 • اسکندر زند روز چهارشنبه در حاشیه همایش محققان معین منطقه ۲ کشور در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در یاسوج اظهار داشت: همچنین سالانه حدود ۲۵ تا ۳۰ آفت کش، ۳۰ واکسن و ۳۰ توصیه گیاه پزشکی و سموم کم‌مصرف جدید توسط محققان و مروجان این سازمان معرفی می‌شود.
  وی تصریح کرد: هم‌اینک ۱۳۰ رقم گندم اصلاح شده با قابلیت کشت انبوه در سطح مزارع کشور معرفی شده که ۷۰ نوع آن در مزارع کشت می‌شود.
  رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی گفت: در مجموع هم اینک بیش از ۸۵۰ نوع محصول زراعی و باغی در سطح کشور شناسایی شده که حدود ۴۵۰ مورد آن ارقام زراعی و مابقی نیز باغی و تا حدودی دارویی است.
  وی ادامه داد: با هدف توسعه نظام ترویج و ارتباط مستمر و مؤثر بین مروجان و محققان کشاورزی، کشور را به ۱۰ هزار پهنه تقسیم کرده‌ایم.
  زندی تأکید کرد: در این پهنه بندی بیش از ۱۰ هزار مروج تعیین شده که هزار محقق نیز آنها را پشتیبانی می‌کنند و در ارتباط تنگاتنگ با همدیگر هستند.
  وی عنوان کرد: هم اینک رتبه ایران در دنیا در زمینه پژوهش‌های کشاورزی محصول محور ۱۶ است در حالی که ازنظر خروجی یافته‌ها و تحقیقات این بخش در رتبه ۱۲۰ جهان قرار دارد.
  معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: شمار اعضای هیات علمی بخش کشاورزی در همه دانشگاه‌ها و مراکز علمی و دانشگاهی افزون بر ۱۰ هزار نفر است که سهم سازمان تحقیقات کشاورزی حدود ۲ هزار نفر است.
  همایش یک روزه محققان معین ترویج کشاورزی منطقه ۲ کشور روز چهارشنبه با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، ترویج و آموزش کشاورزی و جمعی از مسئولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد و محققان بخش کشاورزی در یاسوج برگزار شد.
  این همایش یک روزه با حضور محققان معین ترویج کشاورزی ۶ استان کهگیلویه و بویراحمد، فارس، اصفهان، هرمزگان، بوشهر و چهارمحال و بختیاری برگزار شد.
  کارگاه‌های آموزشی با چهار موضوع دام و طیور، خاک و آب، زراعت و باغبانی برای محققان معین ترویج کشاورزی ۶ استان منطقه ۲ کشور در این همایش برپا شد.
  برپایی نمایشگاه دستاوردهای کشاورزی، تحقیقات و ترویج جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از برنامه های جنبی این همایش بود.
  خبرنگار: حمید جهان** انتشار: علیزاده
  ۳۰۱۶/۶۱۱۰/۱۶۶۲

  انتهای پیام /*


  اقتصاد


  كشاورزي


  تحقيقات و ترويج كشاورزي


  كهگيلويه و بويراحمد

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر