سبک نو

شهر خورموج استان بوشهر نامزد پایتخت کتاب ایران شد

admin
۲۵ بهمن ۱۳۹۶
7 views
صفر نظر
 • حمید زارعی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این به میزبانی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمد جوادی معاون فرهنگی این وزارتخانه برگزار شد.
  وی اضافه کرد: همچنین در این نشست انتخابات شورای هماهنگی شبکه شهرهای دوستدار کتاب نیز انجام شد که ‘احمد شیخیانی’ شهردار خورموج با کسب آرای لازم به عضویت این شورا درآمد.
  زارعی ادامه داد: طرح پایتخت کتاب توانسته کارشناسی مدیریت فرهنگی را در شهرستان‌ها و استان‌ها فعال کند و باعث شد که ظرفیت‌ها و توانایی‌ها در شهرهای کوچک به چشم بیاید و آنان مجال رقابت با شهرهای بزرگ را پیدا کنند.
  وی بیان کرد: دراین نشست پیشنهادهایی نیز به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه شد که اختصاص اعتبارات ویژه به ۲۰ اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برتر در جشنواره پایتخت کتاب و دبیرخانه آن، حمایت از طرح های شهرهای برتر و حمایت از آثار فاخر مولفان این شهرها و افزایش اعتبارات شهرداری های شهرهای برتر از جمله این پیشنهادها بود.
  شهر بوشهر در سال ۱۳۹۶ به عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب شد و روستای درازی شهرستان دشتی نیز در میان ۱۰ روستای برتر دوستدار کتاب در کشور شناخته شد.
  شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی با ۴۰ هزار نفر جمعیت در ۸۰کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.
  ۷۲۰۶/۶۰۴۳**
  خبرنگار: علی اشکو** انتشار دهنده: خدانظر خواجه

  انتهای پیام /*


  فرهنگي


  نامزد رسمي


  شهر خورموج


  پايتخت كتاب

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر