سبک نو

معاون استاندار قم: با آغوش باز پذیرای سرمایه گذاران هستیم

admin
۲۵ بهمن ۱۳۹۶
9 views
صفر نظر
 • به گزارش ایرنا،مهرداد غضنفری روز چهارشنبه درجلسه اعتبار سنجی متقاضیان سرمایه گذاری افزود: حمایت از سرمایه گذاری ، اصلی مهم در راستای توسعه اقتصادی استان و در نتیجه توسعه اشتغال و رونق تولید است.
  وی اضافه کرد: با توجه به موقعیت منحصر بفرد قم از جمله نزدیکی به پایتخت، فرودگاه امام خمینی(ره) و قرار گرفتن در مسیر مواصلاتی ۱۷ استان کشور، این استان دارای شرایط بسیار خوبی برای سرمایه گذاری های در بخش های مختلف صنعتی، کشاورزی و گردشگری است.
  وی با اشاره به این که مدیران باید همراه سرمایه گذاران باشند، ابراز امیدواری کرد: با کمک مدیران و افزایش نقش آفرینی بخش خصوصی بتوانیم ترقی اشتغال و معیشت در استان را رقم بزنیم.
  غضنفری همچنین با اشاره به طرح احداث نیروگاه برق ۵۰۰ مگاواتی، گفت: در انتخاب سرمایه گذاران طرح باید دقت کافی صورت گیرد و افرادی که از صلاحیت کافی در اجرا، سرمایه گذاری و تحویل به موقع برخوردارند، انتخاب شوند.
  در جلسه اعتبار سنجی متقاضیان سرمایه گذاری ، مختصات و ابعاد زمین و کفایت آن برای احداث نیروگاه برق ۵۰۰ مگاواتی و صلاحیت سرمایه گذاران داوطلب بررسی و مقرر شد نتیجه نهایی پس از جلسه مشاور طرح، شرکت نیرو و مرکز خدمات سرمایه گذاری استان قم اعلام شود.

  ** پیش از این مدیر دفتر بازرگانی شرکت توزیع نیروی برق قم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، درخصوص جزییات نیروگاه برق مورد نظر توضیحاتی داده بود.
  سید محمد ارجمند زاده بیان کرده بود: در محدوده اتوبان قم – تهران و در کنار دریاچه حوض سلطان قطعه زمینی برای ساخت نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی برق خورشیدی تدارک دیده شده است.
  وی افزوده بود: در سفر اوایل ماه جاری وزیر نیرو به قم صحبت هایی در این زمینه انجام و قول های مساعدی نیز برای جذب سرمایه گذار گرفته شد. ساخت هر ۱۰۰ مگاوات این نیروگاه به یک سال زمان نیاز دارد، از این رو اگر همه پروژه به یک سرمایه گذار واگذار شود، بهره برداری کامل از آن پنج سال به طول می انجامد.

  ** مدیر عامل شرکت توزیع برق قم نیز در خطبه های نماز جمعه ۱۳ بهمن ماه، از آمادگی شرکت توزیع برق برای امضای قرارداد تضمینی ۲۰ ساله تا سطح تولید ۱۰۰کیلو وات با شهروندانی که تمایل به استقرار سلول های خورشیدی در منازل خود را دارند، خبر داده بود.
  مهدی آهنین پنجه با بیان اینکه هر یک کیلووات تولید برق از سلوله ای خورشیدی نیاز به ۱۰۰ مترمربع فضا دارد، افزوده است: این اقدام علاوه بر کمک به تولید برق پاک و کاهش تولید دی اکسید کربن، درآمد پایدار و مناسبی برای خانواداه ها ایجاد می کند.
  ۵۲۸ هزار و ۱۹۰ مشترک برق در قم وجود دارد که ۴۲۸ هزار و ۵۲۴ هزار مشترک در بخش خانگی، ۷۰ هزار و ۹۲۳ در بخش سایر مصارف، ۱۷ هزار و ۲۷۹ مشترک در بخش عمومی، پنج هزار و ۹۸۵ مشترک در بخش صنعتی، سه هزار و ۵۳۴ مشترک در بخش کشاورزی و یک هزار و ۹۴۵ مشترک نیز در بخش روشنایی معابر هستند.
  ۳۶ درصد مصرف برق در استان قم مربوط به بخش خانگی، ۲۷ درصد بخش صنعت، ۱۵ درصد کشاورزی، ۱۱ درصد عمومی، ۹ درصد سایر مصارف و ۲ درصد نیز در بخش روشنایی معابر مصرف می شود.
  /۲۰۸۵/ ۶۱۳۳/ خبرنگار: سمیه حیدری ** انتشار- مسلمی

  انتهای پیام /*


  اقتصاد


  حمايت از سرمايه گذاري


  جلسه اعتبارسنجي اقتصادي


  معاون استاندار قم

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر