سبک نو

نیوزویک از اسرار تروریسم دولتی رژیم صهیونیستی برای شکار مبارزان فلسطینی پرده برداشت

admin
۲۵ بهمن ۱۳۹۶
6 views
صفر نظر
 • به گزارش ایرنا، مجله آمریکایی نیوزویک نوشت: اسراییل برای ایجاد شبکه های تروریستی و جاسوسی از تجربه سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) برخوردار بوده و جیسون متیو، افسر عملیاتی این سازمان جاسوسی، در ایجاد شبکه تروریستی و اطلاعاتی اسراییل نقش عمده ای داشته است.
  نیوزویک افزود: رونن برگمن، جاسوس – خبرنگار حرفه ای اسراییلی در کتاب خود از زاویه متفاوتی به دنیای جاسوسان و ضد جاسوسان و تروریسم دولتی اسراییل نگریسته است. برگمن که در سال ۱۹۹۰ به عضویت وزارت جنگ اسرائیل درآمد و سه سال برای بخش تحقیقات جنایی آرتش این رژیم خدمت کرد و به یارگیری افراد دیگر پرداخت، در این مدت به فساد موجود در این نهاد نظامی آگاهی یافت و اینکه این نیرو در قاچاق مواد مخدر و انواع تخلفات از جمله فروش غیرقانونی اسلحه به گروه های تروریست خاورمیانه درگیر است.
  نیوزویک می نویسد: برگمن شبکه های جاسوسی موساد را که با مدلسازی سیای آمریکا تشکیل شد و شبکه امنیت داخلی ( شین بت) و اطلاعات آرتش اسرائیل (امان) را بنیان نهاد.
  برگمن در مورد انتشار کتابش به نام ‘ بلند شو و بکش’، در باره تاریخ اسرارآمیز ترورهای هدفمند رژیم صهیونیستی می نویسد: فکر می کنم آموزش و تجربه به کارگیری افراد برای جاسوسی، هرکسی که باشد، به شما این شناخت را می دهد که قالب فکری آنها را بشناسید.
  کتاب برگمن، ترورهای هدفمند ۶۰ سال گذشته رژیم صهیونیستی و شکار فراریان آلمانی (نازی) را که به جنایت جنگی در جریان جنگ دوم جهانی متهم بودند و همچنین کارشناسان شلیک موشک و سران عرب و مقام های عراقی که گفته می شد با برنامه هسته ای صدام همکاری می کردند، تا ترور دانشمندان هسته ای ایران، سران مبارزان فلسطینی و گروه مسلح حزب الله لبنان را در برمی گیرد.
  به نوشته نیوزویک؛ شعار تروریست های اسراییلی این است: کسی که می خواهد تورا بکشد، بلند شو و او را بکش.
  مقام های صهیونیست در ۷۵۰ صفحه این کتاب، اعتراف کرده اند که در جریان این عملیات تروریستی، مواردی پیش آمده که افراد دیگری، به اشتباه ترور شده اند و یا کس دیگری که در صحنه ترور بوده است، مورد اصابت گلوله قرار گرفته و کشته شده است. اسراییلی ها اذعان دارند بسی سران فلسطینی را ترور کرده اند که چه بسا اگر زنده می ماندند، ممکن بود طرف مذاکره صلح با اسراییل می بودند.
  برگمن همچنین در کتاب خود به فاجعه انسانی صبرا و شتیلا در سال ۱۹۸۲ توسط آریل شارون وزیر جنگ وقت رژیم صهیونیستی اشاره کرد که موجب کشتار و قتل عام فلسطینیان ساکن این دو اردوگاه پناهندگان فلسطینی شد.
  یکی از خاطرات برگمن این بود که شارون در سال ۱۹۸۲ به خلبان جنگی اسراییلی دستورداده بود یک هواپیمای مسافربری را که موساد فکر می کرد حامل یاسرعرفات (رهبر وقت سازمان آزادیبخش فلسطین) است، هدف قرار داده و سرنگون کنند، اما در لحظه آخر اطلاعات خود را اصلاح کرد و باعث نجات جان ‘فتحی’ برادر کوچک یاسر عرفات شد که هواپیما متعلق به او بود.
  برگمن در کتاب خود افزود: شارون که اشتیاق زیادی به کشتن یاسرعرفات داشت، سرانجام در سال ۲۰۰۴ موفق به مسموم کردن وی شد، اما آرتش اسراییل هرگونه صحبتی را در این زمینه ممنوع کرده است.
  اروپام**۱۴۱۶**۱۴۸۶**مترجم: صفر سرابی**انتشاردهنده: محسن شریفی**

  انتهای پیام /*


  سیاسی


  نیوزویک


  تروریسم دولتی


  اسراييل رژيم صهيونيستي

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر