سبک نو

هشدار اداره کل راه و شهرسازی نسبت به خرید و فروش اراضی جنوب مشهد

admin
۲۵ بهمن ۱۳۹۶
14 views
صفر نظر
 • به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی، محمدرضا باغستانی افزود: دولت در پلاک های ۱۸۳،۱۸۲، ۱۸۶، ۱۸۴، ۱۸۷، ۱۹۱و ۲۳۶ املاک جنوب مشهد دارای مالکیت است لذا توصیه می شود مردم قبل از خرید، از عدم مالکیت دولت اطمینان حاصل کنند.
  وی اظهار کرد: تمام معاملات بر روی اراضی متعلق به دولت فاقد وجاهت قانونی بوده و تبعات و ضرر در پی دارد و در صورت تصرف اراضی ملی، از طریق مجاری قانونی اقدام خواهد شد.
  وی گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۴۳ فقره رفع تصرف اراضی ملی در این استان انجام شده که ۳۵ مورد آن با حکم و رای دادگاه بوده و هشت فقره با حکم دادستانی انجام گرفته است.
  باغستانی افزود: در این مدت ۱۲ حکم رفع تصرف در مشهد، ۱۱ حکم در طرقبه، ۱۰ حکم در شهرستان سبزوار، پنج حکم در شاندیز، ۲ حکم در شهرستان جغتای، یک حکم در شهرستان گناباد، یک حکم در شهرستان تایباد و یک حکم در شهرستان خواف اجرا شده است.
  وی اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون از ۲ میلیون و ۷۴۳ هزار و ۸۱۹ مترمربع اراضی دولتی در خراسان رضوی رفع تصرف شده که ارزش ریالی آن ۸۸۱ میلیارد و ۶۵۲ میلیون و ۵۸۰ هزار ریال است.
  وی گفت: برابر قانون مجازات های اسلامی برای افرادی که تصرف مال غیر، از جمله املاک دولتی را انجام دهند، حبس و جزای نقدی و اعاده به وضع سابق پس از رفع تصرف در نظر گرفته شده است.
  خبرنگار: میترا عبداللهی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
  ۷۴۸۹ / ۶۰۵۳

  انتهای پیام /*


  اقتصاد


  اراضي ملي


  رفع تصرف


  مشهد

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر