سبک نو

همایش ملی فقه و سلامت در شیروان برگزار می ‌شود

admin
۲۵ بهمن ۱۳۹۶
19 views
صفر نظر
 • به گزارش ایرنا، رییس دانشگاه آزاد اسلامی شیروان چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران هدف از برگزاری این همایش را انتقال هدفمند و عمیق افکار فقهی به حوزه سلامت دانست و گفت: این مهم باعث انضباط و رونق حوزه سلامت خواهد شد.
  ابوالفضل فرهادی ادامه داد: از آنجایی‌که تاکنون مطالعه محدودی درباره ارتباط دین و سلامت صورت گرفته برآن شدیم تا با برگزاری همایش در سطح ملی، تبیین، توضیح و شناخت ارتباط بین فقه و سلامت را مورد بررسی قرار دهیم.
  وی با بیان اینکه یکی از عمده‌ترین وظایف دانشگاه‌ها روشنگری است گفت: آموزش و پژوهش دو رکن اصلی هر دانشگاهی است و با توجه به اینکه ارتباط بین موضوعات سلامتی و پزشکی و فقه مترقی شیعه عامل تحول مثبت و رشد در حوزه سلامت است و انتقال هدفمند و عمیق افکار فقهی به سلامت جامعه باعث انضباط و رونق حوزه سلامت می‌شود برگزاری چنین همایشی لازم به‌نظر می‌آمد.
  دبیر علمی همایش فقه و سلامت در شیروان هم اظهار کرد: تاکنون حدود ۶۰ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده که ۷۰ درصد آنها از استان‌های خراسان شمالی و رضوی بوده است.
  شیعه علی گفت: با هماهنگی به‌عمل آمده با کانون قرآن و عترت علاوه بر انتشار کتاب مجموعه مقالات برگزیده همایش، یک کتاب علمی با مجوز علمی پژوهشی از وزارتین در این زمینه چاپ خواهد شد.
  وی گفت: برای برگزاری این همایش طبق چارت سازمانی برگزاری همایش سه کمیته علمی، اجرایی و دانشجویی در آن فعالیت دارند که داوری بخش مقالات دانشجویی به‌صورت مجزا صورت خواهد گرفت.
  وی گفت: مهلت ارسال مقالات تا ۳۰ بهمن تمدید شده است.
  شهرستان شیروان با ۱۵۷ هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.
  ۷۱۸۶/۶۰۴۲ خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی

  انتهای پیام /*


  فرهنگی


  همایش


  فقه و سلامت


  دانشگاه آزاد شیروان

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر