سبک نو

پایش بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در ۱۷۵ واحد پرورش طیور در تکاب

admin
۲۵ بهمن ۱۳۹۶
13 views
صفر نظر
 • احمد بهرامی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به پایش و مراقبت فعال و غیر فعال بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سطح واحدهای پرورشی طیور صنعتی و بومی تکاب گفت: پایش های تخصصی در ۶ واحد صنعتی پرورش مرغ گوشتی فعال و ۱۱۰ واحد اپیدمیولوژیک روستایی پرورش ماکیان بومی این شهرستان صورت گرفت.
  وی با بیان کرد: امسال تاکنون ۴۵۰ نمونه برای انجام آزمایشات تشخیصی به آزمایشگاه مرجع دامپزشکی آذربایجان غربی ارسال شده و هیچ مورد مثبتی از بیماری فوق در این شهرستان مشاهده نشده است.
  وی با بیان اینکه نزدیک نشدن و تماس نداشتن شهروندان با پرندگان وحشی و مهاجر به عنوان مخزن اصلی بیماری به حساب می آیند نقش مهمی در کنترل این بیماری دارد، اظهار کرد: با توجه به اینکه آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان بیماری ویروسی واگیردار است و به راحتی از طریق تماس با پرندگان وحشی مهاجر و آبزی و سایر پرندگان زنده انتقال می یابد و موجب شیوع این بیماری می شود لازم است شهروندان از شکار و تماس مستقیم با این پرندگان خودداری کنند.
  وی ادامه داد: شهروندان با رعایت موارد زیست محیطی از خرید و مصرف هرگونه مرغ زنده خودداری کرده و تنها از گوشت مرغ بهداشتی و بسته بندی دارای تاریخ مصرف استفاده کنند.
  بهرامی همچنین گفت: امسال تا کنون تعداد ۱۰۶ هزار و ۲۴۴ راس گوسفند و بز در اجرای طرح واکسیناسیون بر علیه بیماری آبله در شهرستان تکاب مایه کوبی شده است.
  بیش از ۳۰۰ هزار واحد دامی سبک و سنگین در تکاب وجود دارد.
  شهرستان تکاب با ۸۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.
  مهمترین اخبار ایرنای کشور، آذربایجان غربی و جنوب استان را به صورت لحظه به لحظه از کانال خبری تلگرام این رسانه به آدرسirnamahabad@ دریافت کنید.
  ۳۰۷۲/۷۵۱۴/۳۰۹۳**خبرنگار: امیر خالق نژاد **تنظیم: پیمان پاکزاد**انتشار: علیرضا فولادی

  انتهای پیام /*


  اجتماعي


  آنفلوآنزاي پرندگان


  دامپزشكي


  پايش

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر