سبک نو

پنجمین نمایشگاه کتاب دین با حضور وزیر ارشاد در قم افتتاح شد

admin
۲۵ بهمن ۱۳۹۶
10 views
صفر نظر
 • به گزارش ایرنا،مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم چهارشنبه شب در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه اظهار داشت: این نمایشگاه در تقویم رسمی کتابخانه های بین المللی کشور ثبت می شود.
  سید موسی حسینی کاشانی با اشاره به تاکید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر برون سپاری نمایشگاه های زیرمجموعه وزارت خانه گفت: برون سپاری به خوبی در دو نمایشگاه کتاب در قم دیده می شود به گونه ای که بر پا کنندگان اصلی نمایشگاه اتحادیه تعاونی ناشران و انجمن ناشران استان قم بوده و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم تنها نقش حامی را داشته است.
  وی با بیان اینکه قم بیشترین مجوز کتاب دینی را درکشور به خود اختصاص داده است گفت: استان قم به دلیل ظرفیت های گسترده در حوزه چاپ و نشر به ویژه در حوزه دینی میزبان برگزاری این نمایشگاه در کشور است.

  **مدیرعامل شرکت تعاونی ناشران قم نیز در این افتتاحیه با اشاره به برگزاری پنجمین نمایشگاه کتاب دینی و سیزدهمین نمایشگاه کتاب استان قم در مصلای قدس افزود: در مجموع ۴۷۴ ناشر با ۸۰ هزار و ۴۵۰ عنوان کتاب در این نمایشگاه ها حضور دارند.
  وی با بیان اینکه درنمایشگاه کتاب دینی ۱۰۷ ناشر از کشورهای لبنان، عراق، اردن و ترکیه و کتاب هایی از کشور مصر، سوریه و امارات با ۲۷ هزار و ۶۰۰ عناون کتاب حضور دارد گفت: اکثر این کتاب ها برای اولین بار وارد ایران شده است و در معرض نمایش گذاشته می شود.
  سید محمود حسینی افزود: علاوه بر ناشران خارجی، ۱۶۱ ناشر داخلی و ۶۱ نمایندگی و در مجموع ۲۲۲ ناشر در قالب کتاب دینی در این نمایشگاه حضور دارد.
  وی با بیان اینکه همزمان سیزدهمین نمایشگاه کتاب استانی قم نیز درمصلای قدس برپا شده است گفت: ۳۰۰ ناشر استان قم برای شرکت در این نمایشگاه ثبت نام کردند که به دلیل محدودیت فضای برگزاری نمایشگاه تنها ۹۴ ناشر موفق به حضور در این نمایشگاه شدند.
  حسینی اظهار داشت: در نمایشگاه کتاب استان قم ۴۵ ناشر درحوزه کتاب های عمومی، دانشگاهی، آموزشی، کودک و نوجوان، پزشکی، رومان و ادبیات، ۲۵ هزار و ۱۷۵ عنوان کتاب را عرضه کرده اند.
  پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب دین و سیزدهمین نمایشگاه کتاب استان قم تا پنجم اسفند به مدت ۱۰ روز در وسعت ۱۳ هزار متر مربع در مصلای قدس میزبان علاقه مندان است.
  ۷۴۰۴/ ۶۱۳۳/خبرنگار: محمد زمانی راد ** انتشار- مسلمی

  انتهای پیام /*


  فرهنگي


  نمايشگاه كتاب دين


  نمايشگاه كتاب قم


  قم

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر