سبک نو

۶ بنای تاریخی گلپایگان مرمت شد

admin
۲۵ بهمن ۱۳۹۶
12 views
صفر نظر
 • ‘مصطفی قانونی’ روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا از مسجد جامع، خانه معظمی، برج و باغ علی اکبری، سردر امامزاده ۱۷ تَن، خانه شجاع نظام و پل قاضی زاهد به عنوان بناهای تاریخی مرمت شده شهرستان گلپایگان در سالجاری نام برد و افزود: برای مرمت این بناها ۳۰۹ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی، اعتبارات مربوط به احیای خانه های تاریخی و تملک دارایی هزینه شده است.
  وی در ادامه با اشاره به اینکه تاکنون ۲۵ بنای تاریخی شهرستان گلپایگان به ثبت آثار ملی رسیده است، گفت:سه بنای تاریخی دیگر این شهرستان شامل تپه وداغ، حمام آقاحسین و کبوتر خانه خواجه علیجان نیز در نوبت ثبت آثار ملی قرار دارند.
  رئیس نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلپایگان از مسجد جامع، مناره سلجوقی، امامزاده ۱۷ تن، ارگ گوگد، بازار سنتی، امامزاده سیدالسادات، پل قاضی زاهد و سنگ نگاره ها بعنوان آثار مهم تاریخی این شهرستان نام برد و بر لزوم همکاری مسئولان و شهروندان برای حفظ و نگهداری این بناهای تاریخی تاکید کرد.
  شهرستان گلپایگان با قدمت هفت هزار ساله دارای حدود ۳۰۰ اثر تاریخی و گردشگری است.
  این شهرستان با سه شهر گلپایگان، گوگد و گلشهر و ۵۲ روستا و آبادی و جمعیت افزون بر ۹۰ هزار نفر جمعیت در ۱۸۰ کیلومتری شمال غرب اصفهان قرار دارد.
  ۷۱۳۸ / ۲۰۹۳ *خبرنگار:محمدحسین توفیقی*انتشار: اصغر دواتگر*بازنشر: شکراللهی

  انتهای پیام /*


  فرهنگی


  مرمت بنای تاریخی


  میراث فرهنگی


  صنایع دستی و گردشگری


  گلپایگان

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر