سبک نو

۶ عرضه کننده مکمل های دارویی در کردستان به دادگاه معرفی شدند

admin
۲۵ بهمن ۱۳۹۶
6 views
صفر نظر
 • به گزارش خبرنگار ایرنا، مظفر اسلامی نیا روز چهارشنبه در کارگروه استانی پیشگیری و مبارزه با قاچاق محصولات سلامت محور اظهار کرد: امسال گشت های مشترک کارگروه قاچاق از ۳۸۰ عطاری و ۱۷۵ باشگاه ورزشی در کردستان بازرسی و ۶ عرضه کننده مکمل های دارویی غیرمجاز را شناسایی کردند.
  وی افزود: این بازرسان در مجموع ۲۶ قلم مکمل داروی غیرمجاز به ارزش ۱۶۱ میلیون ریال از این عرضه کنندگان کشف و ضبط و ۴۹ قلم مکمل دارویی به ارزش ۱۰۵ میلیون ریال را امحا کردند.
  اسلامی نیا با اشاره به اقدامات فرهنگی مقابله با عرضه محصولات قاچاق تاکید کرد: امسال در این زمینه، ۱۸۰ کلاس آموزشی با شرکت بیش از هشت هزار و ۳۹۳ نفر برگزار شد که ۴۰ کلاس آموزشی با حضور ۲ هزار نفر مربوط به مکمل های دارویی و ورزشی بوده است.
  وی یادآور شد: این کلاس های آموزشی با حضور دانش آموزان دبیرستان ها، اعضای باشگاه های ورزشی و متصدیان آرایشگران زنان و مردانه برگزار شده است.
  اسلامی نیا گفت: مکمل های دارویی و ورزشی قاچاق به جهت اینکه خارج از نظارت وزارت بهداشت و درمان وارد کشور می شود، می تواند آسیب های جبران ناپذیری به سلامت شهروندان وارد کند.
  در ادامه این جلسه دیگر شرکت کنندگان نیز نظرات خود را در مورد نظارت بیشتر بر مراکز توزیع کننده مکمل های دارویی اعلام کردند و مصوب شد بانک اطلاعاتی در مورد انبارهای موجود در استان با مشارکت دستگاه های ذیربط تشکیل شود.
  خبرنگار: عبدالله رحمانی**انتشار: سلیمانی
  ۳۰۲۰/۹۱۰۲

  انتهای پیام /*


  اجتماعي


  بهداشت و درمان


  مكمل دارويي


  غير مجاز

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر