سبک نو

بوشهر میزبان جشنواره کشوری افغانستان شناسی شد

admin
۲۶ بهمن ۱۳۹۶
14 views
صفر نظر
 • به گزارش ایرنا، حیدر ساجدی چهارشنبه شب در نشست هماهنگی برگزاری پنجمین دوره جشنواره کشوری افغانستان شناسی دراستان بوشهر افزود: این جشنواره فرصتی برای آشنایی مهاجران و پناهندگان اتباع افغان با سرزمین مادری است.
  وی یادآورشد: ایجاد فضای مناسب برای آگاهی نسل جوان اتباع افغان ساکن در جمهوری اسلامی ایران از موطن اصلی و شناخت پیشینه فرهنگی و تاریخی خود از اهداف برگزاری جشنواره کشوری افغانستان شناسی در استان بوشهر است.
  ساجدی با تاکید بر مشارکت دستگاه‌های اجرایی ذیربط برای باشکوه برگزار شدن جشنواره کشوری افغانستان شناسی در استان بوشهر گفت: در این ارتباط تمامی دستگاه‌های اجرایی این استان برای برگزاری مطلوب این جشنواره از آمادگی کامل برخوردار هستند.
  معاون دفتر امور اتباع خارجه وزارت کشور نیز گفت: در پنجمین دوره جشنواره کشوری افغانستان شناسی ۲۰۰ نفر در رشته‌های قرآنی، ورزشی، علمی و هنری در مدت سه روز با هم رقابت می‌کنند.
  حجت‌الاسلام محمدعلی نجف‌آبادی افزود: در مسابقات قرآنی ۶۰ نفر از برگزیده استان‌ها در رشته‌های قرائت، حفظ کل و ترجمه به رقابت می‌پردازند.
  وی از برگزاری بخش هنری و نقاشی این جشنواره خبرداد و بیان کرد: در بخش هنری نیز ۱۶ اثر در حوزه فیلم کوتاه، بلند و تله فیلم به رقابت می‌پردازند و در رشته نقاشی هم از میان ۱۸ هزار اثر ارسالی ۳ اثر برتر برگزیده می‌شود.
  معاون دفتر امور اتباع خارجه وزارت کشور تصریح کرد: در بخش ورزشی پنجمین دوره جشنواره کشوری افغانستان شناسی در استان بوشهر ورزشکاران در ۲ رشته تکواندو و فوتبال با هم رقابت می‌کنند.
  ۷۲۱۲/ ۶۰۴۵**خبرنگار: عبدالصمد شهریاری**انتشار دهنده: اکبر اقبال مجرد

  انتهای پیام /*


  فرهنگی


  جشنواره


  افغانستان شناسی


  وزارت کشور

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر