سبک نو

البرز ظرفیت لازم رابرای تبدیل شدن به قطب جذب سرمایه گذاری خارجی دارد

admin
۲۹ بهمن ۱۳۹۶
10 views
صفر نظر
 • به گزارش ایرنا، محمدعلی نجفی عصر شنبه در آیین آغاز بکار نمایشگاه همکاری‌های تجاری و فرهنگی لهستان که در هتل لاله تهران با حضور هیئت ۴۶ نفره تجاری و دولتی کشور لهستان به سرپرستی ریشاردز ترانسکی رئیس اتاق بازرگانی سیلیسیا و جمعی از فعالان اقتصادی برگزار شد، گفت: خرسندم از اینکه از استان البرز که قدمت و فر هنگ آن به ۹ هزار سال قبل می رسد،میزبان شما در کشور عزیز ایران اسلامی هستیم.
  وی با تاکید بر اینکه البرز سرزمین زیبایی های طبیعت،سرزمین فرهیختگان دانش و قطب علم و فناوری است، گفت: کشور لهستان و منطقه سیلیسیا ظرفیت ویژه ای برای همکاری های مشترک دارند و خوشحالیم افتخار این ارتباط را داشته باشیم.
  نجفی با تاکید بر تعاملات و مراودات تجاری و اقتصادی بین لهستان و البرز ادامه داد: امیدواریم پیام دعوت ما را نیز به هم وطنان لهستانی برسانید.
  نماینده عالی دولت در استان البرز تصریح کرد: استان البرز به جهت قرارگیری در کنار تهران، دوقلوی جدایی ناپذیر با پایتخت است و با دسترسی به فرودگاه ملی و بخش ترابری و حمل و نقل باری که به زودی بخش مسافری آن نیز فعال می شود، بیش از پیش زمینه ساز توسعه فعالیت‌های تجاری و اقتصادی خواهد بود.
  استاندار البرز گفت: قدیمی ترین دانشگاه کشور با یکصد سال سابقه در قلب البرز قرار دارد و بیشترین بخش های فناوری و تحقیقاتی جهاد کشاورزی کشور و مراکز بزرگ کشور در البرز حضور دارند.
  وی افزود: بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ واحد تولید و صنعتی در البرز مستقر است و پس از مذاکرات موفق برجام از فرصت حضور هیات های تجاری متعددی بهره مند شده ایم که نمونه آن مراسم امروز است.
  وی ادامه داد: اتاق بازرگانی البرز، به عنوان معین کشور لهستان تعیین شده و این انتخاب خوبی بوده از این جهت که در حوزه گردشگری مشابهت هایی داریم و علاوه بر پیست دیزین و منطقه طالقان و شهر کرج همچنین زیبایی های جاده چالوس و امکانات مشترک صنعت، به واقع انتخاب مناسبی بوده است.
  نجفی گفت: البرز به خوبی از طرف سفیران دیده شده و‌ این فرصتی است برای تعاملات بیشتر، دراین استان هلدینگ های دارویی موفقی داریم که از واردات و‌خروج ارز جلوگیری کرده است.
  وی بیان کرد: ظرفبت های علمی البرز تا جایی حایز اهمیت است که معاون علمی و فناوری ریس‌جمهوری در مدتی کوتاه۳ سفر رسمی به البرز داشته است و این حاکی از این است استان البرز امکانات خوب علمی و فناوری دارد.
  وی افزود: خیلی از فارغ‌التحصیلان کشور امروز در دانشگاه های این استان مأمنی برای حضور و فعالیت علمی پیدا کرده اند.
  استاندار البرز ادامه داد: باید تلاش کنیم با همتایان لهستانی و همراهی سفرا در جهت روان سازی و رفت و آمدها، گردشگری، خدمات تجاری، صنعتی و گردشگری گام های موثری برداشته شود‌.
  نجفی افزود: حجم مبادلات بازرگانی نیز با توجه به ظرفیت های موجود باید گسترش یابد. با توجه به سابقه دیرینه ایران و لهستان به ویژه پس از جنگ دوم جهانی فرصتی برای تجدید حیات اقتصادی فراهم شده که باید از آن بهره مند شد.
  نجفی ادامه داد: امروز دولت نیز بر این مهم تاکید دارد که از این فرصت هر چه بیشتر برای گسترش همکاری ها استفاده شود.
  وی در ادامه تاکید کرد: سرمایه گذاری در فرودگاه مسافری پیام و حضور شرکت ها در منطقه ویژه اقتصادی پیام نیز می تواند زمینه توسعه ارتباطات را فراهم آورد. فرودگاه متعلق به همه ایران است و در بخش های صادراتی باید از ظرفیت های آن بهره مند شد.
  استاندار ادامه داد: موضوع تاسیس بانک لهستانی را پیگیری خواهیم کرد، بعد از برجام، گسترش ارتباطات با وزارت امور خارجه و توسعه ارتباط ات منطقه ای بین دو کشور را دنبال می کنیم.
  وی افزود: استفاده از فرصت های منطقه ای دو کشور در بحث صنایع و گردشگری عرصه های جدیدی را در حوزه های مختلف ایجاد خواهد کرد و تلاش می کنیم با امید هر چه بیشتر ارتباطات فرهنگی ایران و لهستان را توسعه ببخشیم.
  ۱۵۳۵/۶۱۵۵خبرنگار:حکیمه کشاورز**انتشار دهنده:داریوش غفاری

  انتهای پیام /*


  اقتصاد


  سرمايه گذاري


  البرز


  لهستان

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر