سبک نو

رقابت سنگین چین و ژاپن در واردات گاز طبیعی

admin
۲۹ بهمن ۱۳۹۶
8 views
صفر نظر
 • به گزارش روز یکشنبه ایرنا از تارنمای ژاپن تودی، اگرچه چین هنوز در این زمینه کمتر از آمریکا، روسیه و ژاپن گاز طبیعی وارد می کند اما با افزایش واردات آن بتدریج ممکن است در این عرصه در رده نخست جهان قرار گیرد.
  چین اکنون به دلیل آنکه بر جلوگیری از آلودگی فزاینده و مقابله با استفاده بی رویه از ذغال سنگ تمرکز کرده است، نزدیک به ۴۰ درصد از نیاز خود به گاز طبیعی را از طریق واردات تامین می کند و البته همچنان بزرگترین مصرف کننده نفت و ذغال سنگ در جهان است.
  چین در سال ۲۰۱۷ میلادی نزدیک به ۶۷ میلیون تن گاز طبیعی و گاز طبیعی مایع ( ال ان جی ) از طریق خطوط لوله وارد کرده است که واردات ال ان جی آن در مقایسه با سال ۲۰۱۶ میلادی بیش از ۵۰ درصد افزایش داشته است.
  البته این کشور هنوز از ژاپن کمتر واردات گاز دارد و میزان کل گاز وارداتی ژاپن بیش از ۸۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تن در سال ۲۰۱۷ بوده که عمده آن هم گاز طبیعی مایع بوده است.
  اگر چین به همین ترتیب برای پاکیزه نگهداشتن آسمان شهرها و حراست از محیط زیست واردات گاز را افزایش دهد تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی در این زمینه بالاتر از ژاپن قرار خواهد گرفت.
  چین بخش زیادی از گاز طبیعی مورد نیاز خود را از استرالیا، قطر و مالزی تامین می کند و در حال توسعه خطوط لوله ای است که گاز بیشتری را از روسیه و ترکمنستان به این کشور انتقال می دهد.
  آساق**۲۳۱**۱۹۰۴**

  انتهای پیام /*


  اقتصاد


  چين


  ژاپن


  واردات گاز طبيعي

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر