سبک نو

سرمربیگری تیم ملی تکواندو، ابقای بی باک یا آزمودن افراد جدید

admin
۲۹ بهمن ۱۳۹۶
6 views
صفر نظر
 • به گزارش ایرنا؛مسئولان فدراسیون تکواندو در روزهای اخیر و پس از نتایج نامناسب تیم ملی در رویدادهای مختلف در تلاش برای تعیین تکلیف وضعیت کادر فنی تیم ملی بزرگسالان کشورمان هستند.
  در روزهای گذشته جلسات شورای فنی با حضور «سیدمحمد پولادگر» رئیس فدراسیون تکواندو انجام شده و در جلسه کمیته فنی که قرار است طی روزهای آینده برگزار شود، تکلیف کادر فنی مشخص خواهد شد.
  «مهدی بی باک» سرمربی جوان تیم ملی ایران که در رویدادهای بین المللی گذشته نتوانست انتظارات را برآورده کند در جلسه شورای فنی توضیحات خود را درمورد دلایل ناکامی ها ارائه کرده است و همین امر سبب شده تا وی همچنان شانس ابقاء را داشته باشد.
  بی باک تا پیش از برگزاری نشست شورای فنی، شانسی برای ادامه فعالیت نداشت، اما به نظر می رسد با شنیده شدن توضیحاتش از سوی شورای فنی،هم اکنون شرایط کمی تغییر کرده است.
  از سوی دیگر خبرها حکایت از این دارد که «فریبرز عسگری» قهرمان سابق جهان که سرمربی تیم ایران در المپیک ۲۰۱۲ لندن بود از جمله افرادی است که از شانس بالایی برای نشستن روی صندلی سرمربیگری تیم ملی تکواندو برخوردار است.
  عسگری امسال در بازی های کشورهای اسلامی و بازی های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا نتایج خوبی با تیم ایران کسب کرده است که البته این دو رویداد از سطح فنی بسیار پایین تری نسبت به پیکارهایی که تیم ملی تکواندو پیش روی دارد، برخوردار بود.
  گزینه دیگر هدایت تیم ملی ایران درصورت برکناری بی باک، «سید نعمت خلیفه» سرمربی موفق تیم دانشگاه آزاد است که علاوه بر کسب قهرمانی لیگ برتر در جام جهانی ساحل عاج و گرنداسلم چین نیز تیم خود را به عنوان نماینده ایران در این رقابت ها با اقتدار به قهرمانی رساند.
  خلیفه در سال های اخیر همواره یکی از گزینه های هدایت تیم ملی ایران بوده اما هیچگاه این اتفاق رخ نداده است.
  از «بیژن مقانلو» سرمربی سال های گذشته ایران که قهرمانی جهان، آسیا و درخشش در بازی های آسیایی اینچئون را با تکواندو ایران در کارنامه دارد نیز به عنوان یکی گزینه ها نامبرده می شود اما مقانلو خود اعلام کرده که علاقه ای به پذیرفتن هدایت تیم ملی تکواندوی ایران در شرایط فعلی ندارد.
  انتظار می رود کمیته فنی و مسئولان فدراسیون تکواندو تصمیمی مناسب درمورد کادرفنی تیم ملی اتخاذ کنند تا این رشته بتواند دوباره در سطح جهانی قد علم کرده و در رویداد پیش روی بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا، عصای دست کاروان ورزشی ایران باشد.
  برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
  ورزشی**۳۷۸۳** ۱۷۰۱
  خبرنگار: امیر میرزاییان* انتشار: حمید قدیمی

  انتهای پیام /*


  ورزش


  رزمی


  تکواندو

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر