سبک نو

فرمانده ارتش پاکستان: جای امنی در خاک ما برای تروریست ها وجود ندارد

admin
۲۹ بهمن ۱۳۹۶
11 views
صفر نظر
 • به گزارش امداد یکشنبه ایرنا به نقل از رسانه های پاکستان، ژنرال ‘قمر جاوید باجوا’ روز شنبه در اجلاس امنیتی مونیخ گفت که پاکستان القاعده، تحریک طالبان و دیگر گروه های ستیزه جو را شکست داده و می توان با افتخار گفت که هیچ پناهگاه امنی برای آنها در خاک ما وجود ندارد.
  وی مواضع پاکستان در خصوص امنیت جهانی و منطقه ای را تشریح کرد و گفت :تروریست ها در افغانستان پناهگاه هایی دارند که برای حمله به پاکستان با همدیگر هماهنگ می شوند.
  ژنرال باجوا با بیان اینکه پاکستان آماده همکاری با دیگر دولت ها برای استقرار صلح و ثبات در افغانستان است، ادامه داد:تلاش های مشترک همه کشورها برای ریشه کنی تهدیدات تروریسمی مورد تاکید است.
  فرمانده ارتش پاکستان همچنین با ابراز نگرانی درباره حضور تروریست ها در افغانستان، افزود:اسلام آباد روند دیوارکشی در مرز مشترک خود با افغانستان را انجام داده اما از بین بردن تروریسم نیازمند همکاری جهانی است.
  ژنرال باجوا به ادعاهایی در خصوص گروه های تروریستی همچون داعش در افغانستان اشاره کرد و ادامه داد: قلمرو هیچ کشوری نظیر پاکستان و افغانستان نباید علیه دیگر کشورها استفاده شود.
  فرمانده ارتش پاکستان گفت که کشورش در جنگ علیه تروریسم، برنامه ملی عملیاتی (NAP) اجرا کرده است.
  به گزارش ایرنا، سال هاست که وجود چالش های امنیتی پیچیده در سطوح منطقه ای و بین المللی، سران کشورهای جهان را سمت برگزاری اجلاس سالانه سوق داده تا بلکه با بهره گیری از چنین نشست هایی بتوانند از عمق فاجعه بکاهند.
  کنفرانس امنیتی مونیخ چند دهه ای است که با چنین هدفی در مرکز ایالت بایرن آلمان برگزار می شود و پنجاه و چهارمین دور آن از جمعه بیست وهفتم بهمن ماه آغاز و تا سه روز ادامه خواهد یافت.
  پایگاه رسمی کنفرانس امنیتی مونیخ به اسامی وزیران امورخارجه و دفاع کشورهایی اشاره کرد که قرار است در این کنفرانس حضور یابند. در این میان اسامی وزیر امور خارجه ایران، عربستان، روسیه، ترکیه به چشم می خورد و از آمریکا نیز «مایک پمپئو» رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)، ژنرال «مک مستر» مشاور امنیت ملی و «جیمز متیس» وزیر دفاع این کشور حضور یافته اند.
  شبد**آساق**۶۱۲۵**۱۰۱۰
  سیدبهادر حسینی

  انتهای پیام /*


  سياسي


  پاكستان


  اجلاس امنيتي مونيخ


  تروريسم

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر