سبک نو

۵۸ واحد صنعتی راکد در خوزستان فعال شدند

admin
۲۹ بهمن ۱۳۹۶
10 views
صفر نظر
 • علی خسروی شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: با فعال شدن این واحدهای صنعتی در بخش های مختلفی از جمله صنایع غذایی و شیمیایی برای ۸۰۵ نفر فرصت شغلی ایجاد شد.
  وی با اشاره به اهمیت فعال کردن واحدهای صنعتی راکد برای ایجاد اشتغال در خوزستان گفت: برای فعال سازی واحدهای صنعتی راکد در خوزستان ۱۶ کمیته تخصصی برای عارضه یابی و ارایه راهکارهای علمی و عملی تشکیل شده است.
  خسروی از دیگر راه های ایجاد اشتغال در شهرک های صنعتی را رونق سرمایه گذاری عنوان کرد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۱۴۷ مورد سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی خوزستان انجام شده که پیش بینی می شود این تعداد تا ۱۶۰ مورد نیز افزایش یابد.
  وی اظهارکرد: همچنین امسال تاکنون به ۳۸ واحد صنعتی که میزان تولید آنها از ظرفیتی که داشتند کمتر بود، تسهیلاتی به مبلغ ۸۰۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.
  خسروی ادامه داد: پرداخت این تسهیلات باعث شده که برای یک هزار و ۳۰۰ نفر شغل ایجاد شود و برای افراد شاغل در این واحدها نیز تثبیت شغلی ایجاد شود.
  معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی خوزستان بیان کرد: نظامی به نام مبادلات فرعی تشکیل شده که یکی از راه های مدرن و موثر سازمانی برای ساماندهی صنایع کوچک و متوسط است.
  خسروی افزود: این نظام در حوزه نفت و گاز فعالیت دارد و در آن، بین پیمانکار اصلی که کار تهیه قطعات اصلی در این بخش را انجام می دهد با پیمانکار کوچک ارتباط برقرار می شود تا از خرید کالای خارج از استان جلوگیری شود و باعث ایجاد اشتغال و رونق مالی در درون استان شود.
  وی با بیان اینکه امسال تاکنون برای تقویت واحدهای صنعتی ۵۰۰ دوره آموزشی برگزار شد بیان کرد: در این دوره ها هشت هزار نفر از کارکنان واحدهای صنعتی آموزش دیدند.
  خسروی گفت: ۷۱ شهرک و ناحیه صنعتی در خوزستان وجود دارد که بالغ بر ۱۲ هزار نفر در این مراکز مشغول به کار هستند.
  ۷۱۵۸/ ۶۰۳۷
  خبرنگار: زینب فرحانی ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

  انتهای پیام /*


  اقتصاد


  واحد صنعتي


  خوزستان


  فعال سازي

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر