سبک نو

افزایش هشدارهای آمریکا و استرالیا نسبت به نفوذ چین

admin
۴ اسفند ۱۳۹۶
13 views
صفر نظر
 • به گزارش روز جمعه ایرنا از روزنامه گلوبال تایمز چین، این دو کشور همچنان چین را یک تهدید معرفی می کنند در صورتی که وزارت خارجه چین تاکید کرده است پکن علاقه ای به ورود به امور داخلی آنها ندارد.
  استرالیا و آمریکا بر این باورند که چین با استفاده از حربه های اقتصادی و تجاری درصدد ورود به مسایل سیاسی این کشورها و جمع آوری اطلاعات است.
  نشریه می نویسد این دو کشور هم از قدرت گرفتن چین در جهان و هم از نفوذ بیشتر این کشور در جنوب شرق آسیا ابراز نگرانی کرده اند.
  وزارت خارجه چین در تارنمای خود آورده است که این کشور هرگز در امور داخلی دیگر کشورها با استفاده از ابزارهای تجاری دخالت نمی کند و بیش از آنچه آنها می گویند به دنبال همکاری برابر است.
  مالکوم ترنبول نخست وزیر استرالیا در جریان سفرش به واشنگتن بار دیگر اعلام کرد که چین یک تهدید همه جانبه است.
  دولت آمریکا هم بتازگی در ارزیابی خود در باره چین، این کشور را یک تهدید برای حق حاکمیت همسایگانش دانسته است.
  ‘لیو وی دونگ’ از آکادمی علوم اجتماعی چین به گلوبال تایمز گفت که ما طبیعتا در حال افزایش نفوذ هستیم اما این در شرایطی است که آمریکا با اولویت دادن به خود و کاستن از همکاری هایش با کشورهای دیگر در حال از دست دادن نفوذش است.
  گزارش ها حاکی است که استرالیا در حال همکاری و رایزنی با آمریکا، ژاپن و هند برای اجرای یک طرح زیربنایی جامع است که بتواند رقیبی برای راه ابریشم چین باشد.
  آساق**۲۳۱**۱۹۰۴**

  انتهای پیام /*


  سیاسی


  چین


  استرالیا


  آمریکا

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر