سبک نو

تاکید یک استاد دانشگاه بر ضرورت جدی شناسایی و رفع موانع نشاط در جامعه

admin
۴ اسفند ۱۳۹۶
9 views
صفر نظر
 • دکتر مجید ابهری روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا افزود: نشاط یکی از ضروری ترین فرایندهای رفتاری برای رشد و تعالی روحی انسان است و باید به اصول آن توجه کافی شود.
  وی با بیان اینکه برای ایجاد نشاط در جامعه ابتدا باید فرهنگ شادی و ادبیات نشاط تدوین شود، اظهار کرد: متاسفانه بعد از گذشت ۳۹ سال از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز این فرآیند تدوین و ایجاد نشده و هر کس نشاط را از نگاه خود تفسیر می کند.
  ابهری ادامه داد: هیچکدام از ادیان به اندازه دین مبین اسلام بهانه ای برای شادی در جامعه ندارد.
  وی ادامه داد: اعیاد مختلف، میلادها و بهانه های دیگر بهترین ابزار برای ایجاد نشاط هستند اما نشاط نیز در جامعه دولتی شده یعنی در برگزاری جشن ها کمرنگ شده و تقریبا به صفر رسیده است.
  این آسیب شناس اجتماعی با بیان اینکه برای تولید نشاط ابتدا باید شرایط محیطی در کنار فرهنگ شادی ایجاد شود، گفت: وضعیت اقتصادی، اخبار تلخ تنش های سیاسی و کشمکش های جناحی موانع اصلی نشاط در جامعه هستند و تزریق یاس و ناامیدی به جامعه یکی دیگر از علل کاهش و کمرنگ شدن شادی است.
  وی افزود: بنابراین فقط با بیان ایجاد نشاط، تغییری در جامعه بوجود نمی آید، بلکه کارگروه های مختلف بدون اتلاف وقت و به طور جدی ابتدا باید موانع نشاط را شناسایی و سپس بسترهای ایجاد آن را تدوین و اعلام کنند آنگاه می توان امیدوار به تولید نشاط در جامعه بود.
  ابهری گفت: افسردگی، خودکشی، اعتیاد، ترک تحصیل و مهاجرت از کشور از عوامل عینی کمبود نشاط در جامعه است که با پیگیری ها و بر اساس دستوری که رئیس جمهور داده اند، باید از جامعه زدوده شوند.
  فراهنگ ** ۹۰۲۲ ** ۱۷۰۱

  انتهای پیام /*


  فرهنگي


  نشاط


  جامعه

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر