سبک نو

خواسته های کمانداران افتخارآفرین ایران در رقابت های جهانی آمریکا

admin
۴ اسفند ۱۳۹۶
7 views
صفر نظر
 • کمانداران جوانان رشته ریکرو ایران پس از افتخارآفرینی در رقابت های جهانی آمریکا، خواستار توجه بیشتر مدیران ورزش کشور به این رشته ورزشی مدال آور شدند تا بتوانند روند مثبت خود را در راه افتخار آفرینی برای کشور تداوم بخشند.
  «سیدابوالفضل حسینی» دارنده دو مدال رقابت های جهانی آمریکا در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: سطح رقابت های قهرمانی جهان بسیار بالا بود، زیرا جمعی از نامدار ترین کمانداران جهان در این رویداد برای کسب مدال، حاضر بودند و چنانچه تیم ایران کمی زودتر وارد امریکا شده بود و فرصت کافی برای رفع خستگی ناشی از سفر طولانی مدت داشت، شانس بالایی برای کسب مدال در بخش انفرادی جوانان نیز داشتیم.
  وی ادامه داد: در رقابت های انفرادی درحالی در کنار حریفان خود سیبل ها را هدف قرار دادیم که با بیش از ۴۰ ساعت سفر و خستگی مفرط به شهر «یانکتون» آمریکا رسیده بودیم.
  این کماندار با بیان اینکه اختلاف ساعت و خستگی شدید مانع از کسب نتیجه در بخش انفرادی شد، افزود: به دلیل خستگی نتوانستیم در حدی که از ما انتظار می رفت ظاهر شویم و از کسب سکو و مدال دور ماندیم.
  به گفته این کماندار کرمانی اگر تیم فرصت بیشتری برای استراحت داشت و از نظر جسمانی تغییرات را تا حدی می پذیرفت، می توانست در انفرادی نیز عملکرد بسیار خوبی داشته باشد.
  دارنده دو مدال طلا و نقره این مسابقات گفت: خوشبختانه برای رقابت های تیمی، توانستیم مدتی استراحت کرده و با برطرف ساختن نقاط ضعف، موفق شدیم نخستین مدال طلای تیرو کمان قهرمانی جهان را برای کشورمان کسب کنیم.
  این کماندار خاطر نشان کرد: هدفم تکرار موفقیت ها در رقابت های جهانی به خصوص پیکارهای سالنی قهرمانی جهان است.
  حسینی سپس از مدیران ورزش از جمله وزارت ورزش و همچنین مدیریت فدراسیون تیراندازی با کمان خواست تا شرایطی فراهم کنند که تیم ها برای حضور در مسابقات مهمی که در کشورهای دور برگزار می شود، حداقل ۴۸ ساعت زودتر اعزام شوند تا با شرایط مناسبی از نظر جسمانی به مصاف رقبای خود بروند.
  وی افزود: از والدینم، مربیان و مسئولان که با حمایت و همراهی خود مرا در رسیدن به آرزو هایم یاری می دهند، تشکر ویژه ای دارم و مسئولان مطمئن باشند، چنانچه به ما اعتماد کنند، تمام تلاش خود را برای کسب مدال های خوشرنگ به کار می بندیم.
  «کیان مرادی» دیگر کماندار تیم کشورمان نیز، گفت: به دلایل مختلف در بخش انفرادی دیگر کشورها از نفرات ما رکورد بهتری ثبت کرده و به مدال رسیدند.
  دارنده مدال طلای جام جهانی کره جنوبی، افزود: استراحت اندک و خستگی ناشی از سفر طولانی مدت، مانع از صعودمان در بخش انفرادی شد، اما در بخش تیمی به دلیل دو روز استراحت، توانستیم مدال طلای قهرمانی جهان راکسب کنیم.
  مرادی اضافه کرد: انتظار چندانی جز حمایت از مسئولان نداریم، اما در میادین مهم ورزشی نیاز به استفاده از بهترین امکانات و حمایت ها از سوی مسولان است تا به موفقیت رسید.
  این کماندار جوان که از یک سال پیش به عضویت تیم ملی جوانان در آمده است، گفت: با هدف تفریح و پر کردن اوقات فراغت وارد این رشته شدم و کسب موفقیت ها انگیزه هایم را افزایش داد و حالا حضور در المپیک و مدال این بازی ها مهم ترین هدفم است.
  این تیرانداز اهل کیش که سه سال است به صورت حرفه ای در رشته تیر وکمان فعالیت می کند از مسولان هیات تیراندازی با کمان کیش و مربی شخصی اش قدردانی کرد و گفت اگر تجهیزات و امکانات کیش به روز شود قطعا نتایج بهتری کسب می شود.
  «رضا شبانی» کماندار یزدی تیم ملی جوانان ایران نیز که مدال نقره جام جهانی لاس وگاس آمریکا را در کارنامه دارد، گفت: در بخش تیمی چون توانستیم استراحت و ریکاوری خوبی داشته باشیم موفق به کسب مدال طلا شدیم.
  وی هدفش را حضور در المپیک ۲۰ ۲۰ توکیو عنوان کرد و گفت می خواهم نخستین مدال المپیک این رشته را به نام خود ثبت کنم.
  وی از مسولان ورزش کشور خواست تا محل های مناسبی برای تمرینات تیرو کمان در شهرستان یزد فراهم کنند تا جوانان و نوجوانان این استان شانس بیشتری برای آماده سازی خود داشته باشند.
  شبانی ضمن تشکر از حمایت های خانواده اش و مسولان فدراسیون، افزود: هزینه های این رشته خیلی سنگین و بالا است و نیاز به کمک داریم.
  تیم ریکرو جوانان ایران متشکل از سید ابوالفضل حسینی، کیان مرادی و رضا شبانی در بخش تیمی جوانان رقابت های قهرمانی تیراندازی با کمان یانکتون آمریکا نخستین مدال طلای قهرمانی جهان را برای ایران کسب کرد.
  برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh @ همراه شوید.
  ورزشی**۱۸۲۸**۳۷۸۳** ۱۷۰۱

  انتهای پیام /*


  ورزش


  ساير رشته ها


  تيراندازي

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر