سبک نو

دویچه وله: ۱۵۰ آلمانی عضو داعش در سوریه و عراق کشته شدند

admin
۴ اسفند ۱۳۹۶
19 views
صفر نظر
 • به گزارش دویچه وله آلمان، پنج هزار نفر از اتباع اروپا از زمان تشکیل گروه تروریستی داعش در سال ۲۰۱۴ به این گروه پیوستند.
  این شبکه خبری در گزارش خود افزوده اسـت: پس از شکست داعش در عراق و سوریه هزاران تن از آن ها از جمله یک هزار و ۲۰۰ نفر به فرانسه و ۹۷۰ نفر به آلمان بازگشتند.
  براساس این گزارش، همچنین ۱۰ هزار سلفی هم اکنون در آلمان زندگی می کند که از این افراد ۷۰۰ نفر جزو عناصر خطرناک برای امنیت آلمان به شمار می آیند.
  دویچه وله افزوده است: بازگشت عناصر داعش به آلمان و حضور هزاران سلفی در این کشور و نیز نحوه برخورد با آن ها از چالش های بزرگ امنیتی برای مقام های آلمانی محسوب می شود.
  پیش تر «هانس جورج ماسن» مدیر سازمان اطلاعات داخلی آلمان گفته بود: هنوز موج وسیع بازگشت جهادی ها آغاز نشده است اما، بازگشت زنان، جوانان و کودکان از مناطق سوریه و عراق رصد شده است.
  مدیر سازمان اطلاعات داخلی آلمان اضافه کرده بود: خطر از جانب کودکانی است که پس از زندگی با تروریست ها و کسب آموزش از آنها شست و شوی مغزی شدند که این مساله ممکن است نسل جدیدی از عناصر افراطی و رادیکالی را در آلمان به وجود آورد.
  در همین حال روزنامه آلمانی «دی ولت» در گزارشی اعلام کرده بود که دستکم ۱۵ زن آلمانی عضو گروه تروریستی داعش در زندان های مناطق تحت کنترل نیروهای کرد در شمال سوریه نگهداری می شوند.
  شبک**۹۳۶۵**۱۳۹۲

  انتهای پیام /*


  سياسي


  آلمان


  داعش


  اروپا

  برچسب ها :
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر